220 wykroczeń w ciągu dwóch dni. Policja podsumowuje akcję

W środę i czwartek policjanci sądeckiej drogówki prowadzili wzmożone działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach Sądecczyzny. Tym razem były to akcja „Prędkość” oraz „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, podczas których mundurowi ujawnili ponad 220 wykroczeń.

21 kwietnia br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego sądeckiej komendy prowadzili działania „Prędkość” mające na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkościW ramach tych działań funkcjonariusze przeprowadzili 109 kontroli pojazdów. 102 kierowców jechało swoimi samochodami z nadmierną prędkością, a jednemu z nich policjanci zatrzymali prawo jazdy z uwagi na przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Prawo jazdy zatrzymane zostało również kierującemu, który prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Podczas działań, w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, policjanci nałożyli na kierujących 59 mandatów.

22 kwietnia br. policjanci prowadzili działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ta cykliczna akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, czyli grupy użytkowników dróg, która podczas wypadków jest szczególnie narażona na tragiczne konsekwencje tych zdarzeń. Policjanci podczas tych działań ujawnili łącznie 115 wykroczeń popełnionych przez kierujących wobec pieszych i rowerzystów, z czego 37 było związanych z nieprawidłowym przejeżdżaniem przejść dla pieszych (m.in. przekraczanie dopuszczalnej prędkości w rejonie przejść dla pieszych). W efekcie funkcjonariusze nałożyli na ich sprawców 49 mandatów i skierowali 1 wniosek do sądu o ukaranie.

źródło: Km Policji w Nowym Sączu

Skip to content