Trudna sytuacja w Małopolsce, przed nami szczyt zachorowań

Wciąż na bardzo wysokim poziomie utrzymuje się liczba zakażeń. Najgorsza sytuacja jest w powiecie krakowskim, wielickim i samym Krakowie – to ponad połowa przypadków zachorowań z całej Małopolski.

Jak mówił podczas briefingu wojewoda łukasz Kmita, w najbliższych dniach prognozowane są wzrosty zachorowań. Dodatkowe moduły uruchamiane są w hali Expo, w województwie uruchomiono 27 dodatkowych Zespołów Ratownictwa Medycznego, w tym jeden w Nowym Sączu. Pomimo tego znacznie wydłuża się czas dojazdu karetek, spowodowane jest to dużym napływem pacjentów na SOR.

W sądeckim szpitalu zajęte są prawie wszystkie tzw. miejsca covidowe. Pierwsi pacjenci trafili także do szpitala tymczasowego zlokalizowanego w Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo – Rehabilitacyjnym w Krynicy – Zdroju. Uruchomiono tu 28 łóżek, w najbliższym czasie mają zostać uruchomione kolejne moduły – w sumie docelowo 168 miejsc.

 1. Są tacy w Nowym Sączu co koronawirusa mają gdzieś !!!
  To proboszcz Bazyliki w Nowym Sączu, jego księża i wierny sądecki lud !
  Jazda bez trzymanki !
  W kościele tłok !!! Komunia z jednej ręki !!! A lokalna telewizja aby ukryć przestępstwo pokazuje księży tylko do pasa !!!
  Alleluja a po świętach do szpitala lub na cmentarz !!!
  W ten sposób ma miejsce bardzo pozytywne zjawisko. Samooczyszczanie się Nowego Sącza z plebsu !!!

 2. 700 – (minus) dziennie, to już oficjalny program PiSdu.
  Niemcy 83 200 000 ludzi -78 295 zgonów na covid; Polska 38 230 000 – 58 195 zgonów na covid , naród Niemiecki cały czas zazdrości nam takiego wspaniałego prezydenta i rządu. A emeryci z Zachodu pchają się do nas drzwiami i oknami uciekając z obawy przed eutanazją w swych krajach.

 3. Polska czekała na to 1000 lat, już za moment pobijemy odwiecznego germańskiego wroga i wbijamy do pierwszej 10 krajów na świecie pod względem całkowitej liczby zakażeń (jednocześnie pozostając na 86 miejscu pod względem liczby testów) :XD
  Niemcy mają też nie tylko dwa razy więcej ludzi, ale również 1,6x mniej zmarłych na milion.
  Oj będą ordery, premie i gratulacje.

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Skip to content