Tauron Arena będzie masowym punktem szczepień

 W Małopolsce zostało wykonanych blisko pół miliona szczepień, co plasuje nasze województwo na piątym miejscu w Polsce. To dane płynące z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. W najbliższym czasie do Polski ma trafić większa liczba szczepionek, dlatego potrzebne są kolejne punkty szczepień. Jeden z nich ma zostać uruchomiony w krakowskiej Tauron Arenie.

– W Tauron Arenie zostaną wybudowane najprawomocniej cztery duże punkty szczepień. Jest tutaj olbrzymi parking na prawie 300 miejsc, więc mieszkańcy będą mogli podjechać swoimi samochodami. Wszystko będzie zorganizowane w taki sposób, aby nie było problemu z przepływem osób chętnych do szczepienia. W miarę potrzeb i możliwości miasto oddaje do dyspozycji również ZOL przy ulicy Wielickiej i centrum kongresowe ICE, gdzie również mogłyby być zorganizowane punkty szczepień – podkreśla prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Kluczowe znaczenie odegra w tych działaniach Szpital Uniwersytecki w Krakowie. To pierwsza w Małopolsce placówka, gdzie wykonane zostało szczepienie przeciw SARS-CoV-2. Teraz ten szpital podejmie się zadania utworzenia masowego punktu szczepień.

– Ze swojej strony zapewniam, że na ile to będzie możliwie, to zorganizujemy w Tauron Arenie punkt szczepień w najbardziej profesjonalny sposób. Dla nas, jako Szpitala Uniwersyteckiego, jest to pewnego rodzaju wyzwanie, bo jesteśmy przyzwyczajeni do działań w obrębie budynków i infrastruktury medycznej. (…) W Tauron Arenie będziemy mogli szczepić nawet do 2 tys. osób dziennie, stąd założenie jest takie, że ograniczymy szczepienia w dotychczasowych lokalizacjach – mówił Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Skip to content