Radni zajmą się izbą wytrzeźwień

Jutro o godzinie 14.00 odbędzie się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego oraz Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej – informuje radny Maciej Rogóż, który wraz z radną Barbarą Jurowicz zainicjowali spotkanie. Chodzi o izbę wytrzeźwień w Nowym Sączu. Izba nie funkcjonuje od kilku miesięcy z powodu braku chętnych w niej do pracy lekarzy (felczerów), a osoby nietrzeźwe trafiają na Szpitalny Oddział Ratunkowy, co w dużej mierze paraliżuje pracę personelu medycznego oraz znacznie wydłuża czas oczekiwania ludzi znacznie bardziej potrzebujących pomocy.

-Do udziału w posiedzeniu komisji zaprosiliśmy Władze Miasta, Dyrekcję MOPS, kierownictwo izby wytrzeźwień wraz z pracownikami, Komendantów Policji i Straży Miejskiej, Dyrekcje Wydziału Zarządzania Kryzysowego – dodaje radny.

 1. Proponuje wszystkich nietrzeźwych złapanych w Nowym Sączu przywozić do domu Handzla !
  Może wtedy Handzel zainteresuje się Izbą Wytrzeźwień w Nowym Sączu !

 2. Jak ktoś się za to nie weźmie to nic nie będzie. Przecież ludkowi chodzi o pozorne oszczędności i nie zależy mu na tym aby izba funkcjonowała.

 3. Przepisy ustawowe są chore. Musi być cały czas Lekarz lub felczer, a jak się okazuje za stawkę 50zl za godzinę nie ma nikogo chętnego. Kuriozum to fakt ze może być to dowolny lekarz np okulista lub laryngolog ale w świetle przepisów nie może być pielęgniarka. Przez lata żaden z posłów nie zadbał o to by te regulacje zmienić. A dziś żona jednego z nich wielkie larum podnosi. Pamietajmy również ze izba to nie placówka medyczna ale przechowalnia dla nietrzeźwych i absolutnie nie ratuje życia do tego jest szpital a w zasadzie oddział detoksykacyjny. Takie oddziały są w Gorlicach, Nowym Targu, Tarnowie, Krakowie a w Sączu? Nie i tu znowu ukłon w stronę parlamentarzystów i władz województwa dlaczego?.

  Na koniec jeszcze informacja izba nie jest likwidowana tylko prawnie (takie mamy prawo) do czasu znalezienia obsady lekarskiej jest zawieszona

 4. Dobrze że Przewodnicząca Iwona Mularczyk zajęła się tę sprawą
  Przerwanie działalności Izby Wytrzeźwień w Nowym Sączu prze Handzla jest karygodne !
  Handzel powinien za to stanąć przed prokuratorem !
  Jeszcze 2 lata i usuniemy Handzla z Ratusza !

  A na koniec proponuje aby nietrzeźwych z ulic Nowego Sącza składować również przed domem Leszka Gieńca !

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Warto zobaczyć
Maseczki w strefie żółtej od 10 października
Skip to content