">

Uczniowie z Krynicy walczą o złoto NBP

Uczniowie klas ekonomicznych Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju właśnie przystąpili do ogólnopolskiego programu Złote Szkoły NBP. Celem projektu jest przygotowanie młodzieży do swobodnego poruszania się w świecie finansów oraz propagowanie wiedzy ekonomicznej. Oprócz tytułu Złotej Szkoły NBP, placówka może też zgarnąć nagrodę finansową.

– Pierwsze spotkania z ekspertami już za nimi – mówi Maria Aleksandra Pisz, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju. – W szkole zawiązała się specjalna Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, która zdobywa niezbędną wiedzę do wykonania zadań, opracowuje pomysły na ich realizację i przeprowadza program. Pod koniec projektu, nauczyciele należący do drużyny wyślą relację z wykonania zadań za pośrednictwem platformy internetowej. To świetny i rozwijający program. Niemal już wszyscy korzystamy z bankowości internetowej i różnych narządzi finansowych. Dla młodzieży to dobre przygotowanie do zarządzania w przyszłości swoimi pieniędzmi.

Program ma aktywizować nauczycieli i uczniów do podejmowania działań kształtujących kompetencje ekonomiczne.

Tytuł Złotej Szkoły NBP zdobędą placówki z najwyższą punktacją za zrealizowane zadania. Komisja programu oceni pomysłowość, metody i narzędzia edukacyjne oraz dopasowanie zadań do wieku i percepcji odbiorców.

Znaczenie ma również jakość i atrakcyjność realizacji, przydatność w praktyce oraz zasięg i poziom zaangażowania uczniów. Potwierdzeniem uzyskania tytułu Złotej Szkoły NBP jest będzie certyfikat ze znakiem NBP.

A jakie są nagrody? Za I miejsce – 10 tysięcy złotych, za II – 8 tysięcy złotych, III – 6 tysięcy złotych. Wyróżnione szkoły otrzymają 4 tysiące złotych. Przewidziano też nagrodę specjalną w wysokości 15 tysięcy złotych.

Lista Złotych Szkół NBP zostanie ogłoszona 21 czerwca 2021 r. 

/źródło Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu/

Skip to content