Nowy Sącz chce być częścią Aglomeracji Sądeckiej. Zaproszenie przyszło za późno

Miasto Nowy Sącz jest zainteresowane utworzeniem Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego – przekonuje w informacji dla mediów Prezydent Ludomir Handzel.

Przedstawiciela Nowego Sącza zabrakło w spotkaniu gmin jakie 11 lutego miało miejsce w Starym Sączu. Dlaczego? Jak czytamy w w.w. piśmie, zaproszenie do wzięcia w nim udziału zostało przesłane do miasta w przeddzień spotkania, a co więcej zbiegło się ze spotkaniem organizowanym w Ratuszu w tym samym terminie i o tej samej tematyce. Nie poinformował o nim prezydenta także burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, mimo iż 9 lutego gościł w sądeckim magistracie przy okazji promocji Festiwalu Biegowego. Nowy Sącz – jak czytamy w piśmie – nie został też zaproszony na inne spotkanie, które miało miejsce 29 stycznia b.r.

W obszernym piśmie, jakie trafiło do naszej redakcji prezydent Handzel informuje także o działaniach na rzecz powstania Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego i wpisania go w strategię województwa małopolskiego. Zabiegi te miały być podjęte jeszcze w lutym ubiegłego roku.

Zupełnie inaczej sprawę widzą przedstawiciele sądeckich gmin, biorący udział w konferencji prasowej 29 stycznia. Burmistrz Jacek Lelek przekonywał, że Nowy Sącz faktycznie zainicjował pewne działania organizując pierwsze spotkanie początkiem 2020 roku. Kolejne, odbyło się już z inicjatywy marszałka województwa a później miasto Nowy Sącz nie angażowało się we wspólną inicjatywę.

Wypowiedź z dnia 29 stycznia 2021 roku

Pismo Prezydenta Ludomira Handzla dotyczącego Aglomeracji Sądeckiej publikujemy w całości.

Skip to content