Za to możesz dostać mandat zimą

Zima to nie najłatwiejszy czas dla kierowców. Oblodzone ulice, zasypane parkingi i samochody.

Warto pamiętać, że o tej porze roku kierowcy mają dodatkowe obowiązki. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że za jazdę nieodśnieżonym smochodem, lub usuwanie śniegu podczas postoju przy włączonym silniku możemy zostać ukarani mandatem.

Szczegóły w materiale filmowym.

 1. Chwileczkę, chwileczkę, co należy rozumieć pod pojęciem oddalenia się od pojazdu? Tak więc po kolei. Art. 60. Prawa o ruchu drogowym (T. j. Dz. U. z 2020 r. poz. 110 z późn. zm.) stanowi: (…)
  2. Zabrania się kierującemu:
  1) oddalania się od pojazdu, gdy silnik jest w ruchu;
  Odśnieżam pojazd, a więc jestem tuż przy nim, czyli Panie Naczelniku, NIE ODDALAM SIĘ OD NIEGO, nawet wtedy gdybym do odśnieżania używał miotły na stylisku o długości wzrostu średniego policjanta. Gdyby było tak jak Pan mówi, to przepis brzmiałby inaczej: zabrania się kierującemu opuszczania miejsca kierowcy podczas pracy silnika pojazdu. Tylko wówczas każde wyjście kierowcy z pojazdu podczas pracy silnika byłoby penalizowane.
  Panie naczelniku, gdybym był niegrzeczny, napisałbym nie strasz, nie strasz, bo…, ale, że wzbudza Pan moją sympatię, to napiszę, że każdą taką sprawę przerżniecie w sądzie.
  Proszę pamiętać, że w art. 7 Konstytucji, która mimo opinii niektórych Pana zwierzchników obowiązuje i nie jest aktem prawnym od kurzenia się na półce, zapisano:
  Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa.
  Ps. Nie śmiejmy się z policjantów, oni w gruncie rzeczy…

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Warto zobaczyć
Radość Wasza, Radość Nasza już po raz 20 -sty
Skip to content