Czad daje o sobie znać. 3-latek w szpitalu

25 stycznia około godziny 10.18 sądeccy strażacy zostali wezwani do jednego z mieszkań przy ul. Kraszewskiego w Nowym Sączu. Po przybyciu na miejsce okazało się, że z gazowego piecyka grzewczego wody ulatnia się tlenek węgla. Mieszkanie zamieszkiwała czteroosobowa rodzina, w tym dwójka dzieci. Okna i drzwi zostały otwarte jeszcze przed  przybyciem strażaków. Choć urządzenie pomiarowe wskazało niewielkie stężenie tlenku węgla, lokatorzy mieli typowe objawy zatrucia.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz dokonaniu pomiarów stężenia tlenku węgla. Zakręcono też zawór gazowy przed piecykiem. Strażacy udzielili także pomocy 3 letniemu dziecku, które po przyjeździe karetki pogotowia trafiło do szpitala. Na szczęście reszta lokatorów nie wymagała hospitalizacji.

Po przybyciu na miejsce pracowników administracji sprawdzono również mieszkania w tym samym ciągu wentylacyjnym. Do każdego z nich udało się wejść i w żadnym z nich urządzenie pomiarowe nie wskazało zagrożenia. Pracownicy pogotowia gazowego wymontowali licznik gazowy i odcięli dopływ gazu do mieszkania, gdzie wystąpił tlenek węgla. Działania strażaków trwały półtorej godziny.

Skip to content