220 kg nielegalnego tytoniu w samochodzie dostawczym.

Policjanci z Nowego Sącza zatrzymali do kontroli drogowej samochód dostawczy, w którym jak się później okazało były przewożone worki z krajanką tytoniową bez polskich znaków akcyzy. Kierowca i jednocześnie właściciel nielegalnego towaru naraził Skarb Państwa na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego w kwocie blisko 250 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu podczas prowadzonej kontroli drogowej na terenie Sądecczyzny zatrzymali jeden z przejeżdżających samochodów dostawczych. Kiedy kontrolowali przestrzeń ładunkową pojazdu zauważyli duże foliowe worki, w których znajdowała się krajanka tytoniu nieoznaczonego polskimi znakami akcyzy. Policjanci zatrzymali mężczyznę i skonfiskowali nielegalny towar.

Okazało się, że zabezpieczona krajanka ważyła 220 kilogramów, a mundurowi ustalili, że sprawca swoim nielegalnym działaniem naraził Skarb Państwa na straty sięgające ponad 244 tysięcy złotych. Na podstawie zgromadzonych materiałów sprawca usłyszał od policjantów zarzut nabywania, przechowywania i przewożenia wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie.

/źródło KM Policji w Nowym Sączu/

foto KMP Nowy Sącz
Skip to content