Piwniczna-Zdrój: jest nowy asfalt na drodze powiatowej

Zakończyły się prace związane z modernizacją ul. Szczawnickiej w Piwnicznej-Zdroju. Na odcinku blisko 800 metrów tej drogi powiatowej przebudowana została nawierzchnia i chodnik. S

– Pomimo trudnych warunków pogodowych wszystkie prace zostały zakończone i kierowcy mogą już korzystać z nowej nawierzchni – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Piesi ucieszą się z pewnością z nowych chodników, które znacznie poprawią bezpieczeństwo na tym odcinku drogi.

Wartość robót to 1 155 614,03 zł – prace została w całości sfinansowana ze środków budżetowych Powiatu Nowosądeckiego.

Nieco opóźni się natomiast budowa 160 metrów chodnika przy tej samej drodze, kilkaset metrów wcześniej, ponieważ przed pracami brukarskim należało przebudować sieć sanitarną i teletechniczną. Jeżeli pozwolą na to warunki pogodowe, inwestycja zakończy się początkiem przyszłego roku. Roboty sanitarne zostały wykonane na koszt gminy Piwniczna-Zdrój. Władze gminy dofinansowały również budowę chodnika i przebudowę sieci teletechnicznej (100 tysięcy złotych). Łączny koszt tych prac to ok. 260 tysięcy złotych.

– Aby zwiększyć bezpieczeństwo pieszych, zamontowane zostaną dodatkowo dwie lampy przy przejściu dla pieszych – dodaje Marian Dobosz, członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego. – Dziękuję za inwestycję w imieniu mieszkańców tego terenu. Zarówno nawierzchnia drogi, jak i chodnik były już mocno zdewastowane. Teraz można bezpiecznie jeździć po nowym asfalcie, a mieszkańcy mogą bez problemu poruszać się po nowym chodniku.

Skip to content