Mikołajkowe prezenty dla dzieci autystycznych i z rozszczepem kręgosłupa

Paczki pełne słodyczy, przyborów szkolnych, maskotek oraz zabawek trafiły do dzieci autystycznych i z rozszczepem kręgosłupa z Nowego Sącza i okolic. Prezenty dla najmłodszych przygotowali uczniowie z kilku szkół z całej Sądecczyzny w ramach akcji „Podziel się swoim prezentem Mikołajkowym z przyjacielem” organizowanej od kilku lat przez Fundację Bratnia Dusza.

Otrzymaliśmy mnóstwo podarunków od sponsorów oraz samorządowców, ale najwięcej było tych przygotowanych przez uczniów sądeckich szkół. Taka jest, bowiem idea tej akcji, aby dzieci zdrowe dzieliły się swoimi prezentami z dziećmi niepełnosprawnymi, aby uczyć ich, że czasem lepiej obdarowywać niż samemu być obdarowywanym – podkreśla Iwona Romaniak, prezes Fundacji Bratnia Dusza.


Prezenty niepełnosprawnym dzieciom zostały wręczone 13 grudnia. Tego dnia zostały one zaproszone na trening sportowy przez siatkarki z Klubu STS Sandecja. W trakcie zajęć halę sportową przy ulicy Na Rurach odwiedził Święty Mikołaj, który rozdał najmłodszym prezenty. W sumie obdarowanych zostało kilkadziesiąt dzieciaków, dla których było to bardzo duże przeżycie. Wszystkie zgodnie podkreślały, że warto być grzecznym.


W tym roku inicjatywę Fundacji Bratnia Dusza wsparło wiele innych organizacji m.in. Fundacja Nowe Kierunki, Stowarzyszanie Światełko Nadziei oraz grupa Z rozszczepem przez Świat.

Skip to content