">

Policja kontroluje stoki narciarskie

Policjanci prowadzą działania na stokach narciarskich w naszym regionie. Chodzi oczywiście o kontrole przestrzegania reżimu sanitarnego. Podkom. Iwona Grzebyk-Dulak – rzecznik prasowy KM Policji w Nowym Sączu przekonuje także, że od 30 listopada tych kontroli jest znacznie więcej , obecności mundurowych na stokach możemy się również spodziewać w najbliższy weekend.

Policyjny nadzór został wzmożony w ostatnich dniach, kiedy wiele osób chciało spędzić czas na świeżym powietrzu i wybrało się własnie na narty. Część narciarzy nie przestrzegała związanych z epidemią zaleceń związanych m.in. z obowiązkiem zasłaniania ust i nosa czy utrzymaniem dystansu społecznego.

Gestorzy stacji narciarskich zapewniają, że sytuacji jaka miała miejsce w ostatni weekend nie dało się przewidzieć. Zapewniają jednocześnie o wprowadzeniu dodatkowych komunikatów przypominających o wymogach sanitarnych. Przy wejściu na stacje pojawią się także separatory pomagające utrzymać dystans osób stojących w kolejce do wyciągu.

Skip to content