Ruszyły prace przy budowie nowej siedziby Instytutu Ekonomicznego PWSZ

Ruszyły pierwsze prace przy budowie nowej siedziby Instytutu Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Budynek stanie w pobliżu biblioteki PWSZ przy Alejach Wolności.

W obiekcie o powierzchni użytkowej 4,5 tys. m kw. przewidziano na parterze: salę wykładową (z możliwością podziału na 2 mniejsze), szatnie i sklepik; na pierwszym piętrze: salę wykładową, pokoje do konsultacji i pomieszczenia administracyjne. Podobnie rozplanowano piętro drugie i trzecie, oczywiście wraz z m.in. pomieszczeniami sanitarnymi i pomieszczeniami technicznymi. W piwnicach przewidziano m.in. garaże i magazyn.

Instytut Ekonomiczny kształci na studiach I stopnia na kierunkach: e-administracja, ekonomia oraz zarządzanie, a II stopnia na kierunku ekonomika i organizacja przedsiębiorstw. Instytut powstał jako jeden z trzech pierwszych utworzonej w 1998 roku PWSZ, ale jako jedyny nie posiada własnej bazy dydaktycznej. Zajęcia dla studentów odbywają się głównie w budynku wynajmowanym od marszałka województwa małopolskiego przy ul. Jagiellońskiej, w tzw. Ciuciubabce).

Studia na kierunkach oferowanych przez Instytut Ekonomiczny cieszą się dużym zainteresowaniem. W tym roku akademickim właśnie ten Instytut, po Technicznym, przyjął na pierwszy rok studiów najwięcej słuchaczy. Nowy gmach Instytutu Ekonomicznego ma stanąć do końca kwietnia 2022 r.

Warto zobaczyć
Nauczyciele przejdą testy na koronawirusa
Skip to content