">

Ruszyły prace przy budowie nowej siedziby Instytutu Ekonomicznego PWSZ

Ruszyły pierwsze prace przy budowie nowej siedziby Instytutu Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. Budynek stanie w pobliżu biblioteki PWSZ przy Alejach Wolności.

W obiekcie o powierzchni użytkowej 4,5 tys. m kw. przewidziano na parterze: salę wykładową (z możliwością podziału na 2 mniejsze), szatnie i sklepik; na pierwszym piętrze: salę wykładową, pokoje do konsultacji i pomieszczenia administracyjne. Podobnie rozplanowano piętro drugie i trzecie, oczywiście wraz z m.in. pomieszczeniami sanitarnymi i pomieszczeniami technicznymi. W piwnicach przewidziano m.in. garaże i magazyn.

Instytut Ekonomiczny kształci na studiach I stopnia na kierunkach: e-administracja, ekonomia oraz zarządzanie, a II stopnia na kierunku ekonomika i organizacja przedsiębiorstw. Instytut powstał jako jeden z trzech pierwszych utworzonej w 1998 roku PWSZ, ale jako jedyny nie posiada własnej bazy dydaktycznej. Zajęcia dla studentów odbywają się głównie w budynku wynajmowanym od marszałka województwa małopolskiego przy ul. Jagiellońskiej, w tzw. Ciuciubabce).

Studia na kierunkach oferowanych przez Instytut Ekonomiczny cieszą się dużym zainteresowaniem. W tym roku akademickim właśnie ten Instytut, po Technicznym, przyjął na pierwszy rok studiów najwięcej słuchaczy. Nowy gmach Instytutu Ekonomicznego ma stanąć do końca kwietnia 2022 r.

Skip to content