OŚWIETLAJ – NIE OŚLEPIAJ. 21 listopada bezpłatnie sprawdź ustawienia świateł w pojeździe

Jeszcze 21 listopada, w ramach akcji „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo” będzie można bezpłatnie sprawdzić ustawienia świateł w swoim pojeździe. Jest to wspólna akcja Policji i Stacji Kontroli Pojazdów w całym kraju, a jej celem jest zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów.

W ramach akcji kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan oświetlenia i ustawienie świateł w swoich pojazdach. W okresie jesienno-zimowym, kiedy szybciej zapada zmierzch i często występują niekorzystne warunki atmosferyczne, warto zwrócić uwagę na stan oświetlenia pojazdów, którego jakość bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. 

Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem. Jeśli oświetlenie pojazdu jest nieprawidłowe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.

Podczas trwania działań odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach diagnostycznych posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów. Aplikacja Yanosik doprowadzi do najbliższej stacji kontroli pojazdów wspierających kampanię. Akcja będzie też promowana poprzez emisję spotu na ekranach firmy Screen Network, co umożliwi dotarcie do jeszcze szerszej grupy uczestników ruchu drogowego.

W kampanię na terenie Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego włączyły się dwie stacje diagnostyczne – AUTO TEST GROMNIK z Nawojowej (na tej stacji akcję przeprowadzono już 24 października i 7 listopada) oraz MOTO SOWA z Wielopola (akcję przeprowadzono 7 listopada).

21 listopada oświetlenie pojazdu będzie można sprawdzić wyłącznie na stacji – AUTO TEST GROMNIK, Nawojowa, ul. Krynicka 17.

Dodatkowo, w okresie trwania akcji policjanci ruchu drogowego z sądeckiej komendy będą prowadzić działania podczas których zwrócą szczególną uwagę na oświetlenie pojazdów.

/źródło KM Policji w Nowym Sączu/

Skip to content