Zamiast parkingu klepisko w środku miasta

Miał być parking, powstało klepisko – mówi gość programu Rozmowa Dnia Jerzy Gwiżdż. Sprawa dotyczy działki u zbiegu ulic Matejki i Młyńskiej, gdzie według planów powinien zostać wybudowany miejski parking. Tymczasem, co można przeczytać na umieszczonym obok banerze, powstaje ogólnodostępny plac miejski. Na razie, co sprawdziliśmy, nie toczą się tam żadne prace budowlane, a działkę wysypano żwirem.

W związku z tym, były wiceprezydent Nowego Sącza zawiadamia prokuraturę  o „popełnieniu przez prezydenta miasta Nowego Sącza, dyrektora Wydziału Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta oraz Państwowego Inspektora Nadzoru Budowlanego dla miasta Nowego Sącza przestępstwa na szkodę interesu publicznego i prywatnego.”

Z prośbą o komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się do Mariusza Smolenia kierownika referatu Komunikacji Społecznej, który niestety jest w pracy dwa dni po chorobie i  z powodu bólu gardła nie może się dla nas wypowiedzieć. Pytania mamy wysłać mailem. Jednak, jak obiecał Mariusz Smoleń, być  może uda mu się na nie odpowiedzieć wcześniej niż za dwa tygodnie.

Skip to content