Pogranicznicy zapraszają do patriotycznego śpiewania

Niestety, z powodu pandemii odwołane są zarówno oficjalne uroczystości związane ze Świętem Niepodległości oraz wydarzenia im towarzyszące. Z nietypowym pomysłem na uczczenie dnia 11 Listopada, wyszli funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, którzy zapraszają do wspólnego, patriotycznego śpiewania pod hasłem „Wiwat Niepodległa”.

Włączając się w uroczyste obchody 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, funkcjonariusze KaOSG  zachęcają Sądeczan do wspólnego śpiewania melodii patriotycznych. Chętnym będzie towarzyszył Zespół Estradowy Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. 

W repertuarze można znaleźć utwory związane z okresem odzyskania przez Polskę niepodległości, jak również z czasem II wojny światowej, podczas którego nasi bohaterowie – żołnierze oraz mieszkańcy miast i wsi – walczyli o tak niedawno odzyskaną przez Polskę niepodległość.

Zespół estradowy działający przy Orkiestrze Reprezentacyjnej Straży Granicznej powstał w latach 90-tych XX wieku. Swoją muzyką uświetnia, imprezy okolicznościowe, wieczory autorskie, promując Straż Graniczną w Polsce jak i poza jej granicami. Chętnie angażuje się w szeroko rozumianą działalność charytatywną, poprzez występy m.in. dla niepełnosprawnych dzieci, Honorowych Dawców Krwi, czy uroczystości organizowane przez PCK.

W repertuarze Zespołu znajdują się przeboje polskiej sceny muzycznej, utwory patriotyczne, standardy jazzowe, muzyka rozrywkowa, a także folklor góralski.

Poniżej materiał muzyczny wraz z tekstem wykonywanych piosenek.

Skip to content