Zamknięte sklepy, kina i teatry. Zdalne nauczanie klas od 1 do 3

– Przed nami arcytrudny czas. Restrykcje są niezbędne – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej. Szef rządu poinformowała także o nowych obostrzeniach, jakie zostaną wprowadzone ze względu na rosnącą falę zakażeń koronawirusem.

Ważna zmiana dotyczy wprowadzenia zdalnego nauczania dla uczniów klas od 1 do 3 i utrzymanie go w klasach wyższych przynajmniej do końca listopada. Kolejna galerii handlowych. Tam zostaną zamknięte wszystkie sklepy oprócz aptek, sklepów spożywczych i punktów usługowych. W sklepach o powierzchni poniżej 100 metrów kwadratowych będzie mogła przebywać 1 osoba na 10 metrów kwadratowych, w większych sklepach jak dotychczas – 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

Tymczasowo zamknięte zostaną placówki kulturalne typu kina, teatry, muzea czy galerie sztuki. 

Premier zapowiedział także, że jeżeli w Polsce będzie więcej niż 50 przypadków na 100 tys. obywateli to będzie wprowadzony zostanie lockdown. Jeśli będzie to 70-75 przypadków na 100 tys., to kolejnym etapem jest narodowa kwarantanna, która zakłada m.in. zakaz przemieszczania się.

Obostrzenia będą obowiązywać od najbliższej soboty.

Skip to content