Zamknięte sklepy, kina i teatry. Zdalne nauczanie klas od 1 do 3

– Przed nami arcytrudny czas. Restrykcje są niezbędne – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej. Szef rządu poinformowała także o nowych obostrzeniach, jakie zostaną wprowadzone ze względu na rosnącą falę zakażeń koronawirusem.

Ważna zmiana dotyczy wprowadzenia zdalnego nauczania dla uczniów klas od 1 do 3 i utrzymanie go w klasach wyższych przynajmniej do końca listopada. Kolejna galerii handlowych. Tam zostaną zamknięte wszystkie sklepy oprócz aptek, sklepów spożywczych i punktów usługowych. W sklepach o powierzchni poniżej 100 metrów kwadratowych będzie mogła przebywać 1 osoba na 10 metrów kwadratowych, w większych sklepach jak dotychczas – 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

Tymczasowo zamknięte zostaną placówki kulturalne typu kina, teatry, muzea czy galerie sztuki. 

Premier zapowiedział także, że jeżeli w Polsce będzie więcej niż 50 przypadków na 100 tys. obywateli to będzie wprowadzony zostanie lockdown. Jeśli będzie to 70-75 przypadków na 100 tys., to kolejnym etapem jest narodowa kwarantanna, która zakłada m.in. zakaz przemieszczania się.

Obostrzenia będą obowiązywać od najbliższej soboty.

Warto zobaczyć
Trwa rozbudowa Sądeckiego Hospicjum
Skip to content