Policja podsumowała akcję ZNICZ, było inaczej niż zwykle

Mniej wypadków drogowych i osób rannych, ale więcej kolizji i tyle samo kierujących pod wpływem alkoholu – to bilans tegorocznej akcji Znicz w odniesieniu do roku ubiegłego. Mimo, że tegoroczne święta były inne niż dotychczas, nie zwolniło to policjantów z obowiązku zadbania o bezpieczeństwo mieszkańców i podróżnych. Funkcjonariusze pojawili się także na głównych ciągach komunikacyjnych, gdzie zwracali uwagę na wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu, tj. nadmierną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa, jazdę bez pasów bezpieczeństwa czy przewożenie dzieci bez fotelików ochronnych. Część z nich w celu zapewnienia bezpieczeństwa pojawiła się także w rejonie świątyń oraz zamkniętych cmentarzy.

W trakcie czterech dni policyjnej akcji (od 30 października do 2 listopada) doszło do 2 wypadków,w których 2 osoby zostały rannei do 44 kolizji drogowych. Policjanci ujawnili 7 kierujących, którzy prowadzili pojazd po spożyciu alkoholu.

W tym samym czasie w roku 2019 doszło do 4 wypadków (w których 5 osób zostało rannych) i do 26 kolizji drogowych. Policjanci ujawnili 7 kierowców jadących pod wypływem alkoholu.

W trakcie trwania akcji w roku 2018 doszło natomiast do 7 wypadków, w których 13 osób zostało rannych i do 50 kolizji drogowych. Policjanci ujawnili także 19 osób, które prowadziły pojazd po spożyciu alkoholu.

Skip to content