W krynickim szpitalu działa już dodatkowy oddział dla pacjentów z COVID

Od dzisiaj (2 listopada) w Szpitalu Powiatowym im. J. Dietla w Krynicy-Zdroju działa dodatkowy oddział dla chorych na covid. Utworzono go ze względu na trudną sytuację i coraz więcej zakażonych. W sumie w krynickim szpitalu dla zakażonych koronawirusem zostało przygotowanych 50 łóżek. Chorym jest zapewniona pełna opieka medyczna.

Od połowy listopada w Krynicy-Zdroju zacznie także działać szpital II stopnia dla chorych na covid. Taką decyzję podjęto podczas sobotniego spotkania z wojewodą małopolskim Łukaszem Kmitą.

W spotkaniu wziął udział wojewoda Łukasz Kmita, wicewojewoda Józef Leśniak, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i dyrektor powiatowego szpitala w Krynicy-Zdroju Sławomir Kmak.

– Placówka zostanie utworzona w 20. Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny, a za jej przygotowanie i uruchomienie odpowiada spółka Skarbu Państwa Tauron – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – W szpitalu będzie przygotowanych dwieście łóżek.

Oprócz tego, w krynickim sanatorium Continental zostanie utworzone izolatorium na około 150 łóżek.

– Sytuacja jest trudna – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. – Z dnia na dzień przybywa chorych. Nadzór nad szpitalem covidowym i izolatorium przejmie nasz szpital powiatowy w Krynicy-Zdroju. Mam nadziej, że nie wystąpi u nas problem z brakiem personelu medycznego, szczególnie pań pielęgniarek. W sanatoriach są zatrudnione pielęgniarki i po rozmowach z dyrektorami tych palcówek problem powinien zostać rozwiązany. Rozmawiałem również z wojewodą na temat ewentualnego wsparcia szpitali przez lekarzy. Zadeklarował, że jeśli będzie taka potrzeba – skieruje tutaj lekarzy koordynatorów.

Zarówno szpital covidowy, jak i izolatorium powinny ruszyć w połowie listopada.

Skip to content