13 zakażeń koronawirusem w Nowym Sączu i 11 w powiecie nowosądeckim

Ostatnia dobra przyniosła kolejny wzrost liczby zakażeń koronawirusem na Sądecczyźnie. 13 nowych zachorowań odnotowano w Nowym Sączu a 11 w powiecie nowosądeckim. W całej Małopolsce testy laboratoryjne potwierdziły Covid-19 u 168 osób.

Nowe zakażenia dotyczą 89 kobiet i 79 mężczyzn, w wieku od 5 do 89 lat. Największa ich liczba jest w powiecie limanowskim. To 29 osób. W powiecie myślenickim jest ich 21, w Krakowie 18, w powiecie nowotarskim 14 osób. 

Powiat krakowski odnotował 9 nowych zakażeń, tarnowski 8, powiat bocheński 7. W Tarnowie zakażenie koronawirusem wykryto u 6 osób, w powiecie oświęcimskim i chrzanowskim u 5 osób, w proszowickim, brzeskim, dąbrowskim i olkuskim u 3 osób). Powiaty: wielicki, wadowicki, tatrzański, gorlicki i suski  to po 2 przypadki zakażeń. 

 Aktualnie 28 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Niestety, koronawirus był przyczyną śmierci 64-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu nowosądeckiego, który przebywał w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu, 87-letniej kobiety, mieszkanki powiatu myślenickiego, która przebywała w Szpitalu SPZOZ w Myślenicach oraz 82-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu nowotarskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 194.

Dobrą informacją jest duża liczba ozdrowieńcach z naszego województwa. TO 139 osób: 78 kobiet i 61 mężczyzn, w wieku od roku do 87 lat, z Krakowa (30 osób), powiatu nowosądeckiego (16 osób), nowotarskiego (15 osób), myślenickiego (12 osób), Nowego Sącza i powiatu krakowskiego (po 10 osób), wadowickiego (8 osób), tarnowskiego (7 osób), miechowskiego (5 osób), Tarnowa i powiatów: tatrzańskiego i suskiego (po 4 osoby), powiatów: limanowskiego, oświęcimskiego i chrzanowskiego (po 3 osoby), dąbrowskiego i brzeskiego (po 2 osoby) oraz powiatu olkuskiego (1 osoba), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 8533 ozdrowieńców.

Skip to content