Wypadek na Jeziorze Rożnowskim

27- letnia kobieta została poszkodowana w wypadku, do jakiego doszło 5 września ok. godziny 15.30 na Jeziorze Rożnowskim. Skuter, którym płynęła zderzył się z łodzią motorową, w wyniku czego kobieta straciła przytomność i wpadła do wody.

Życie 27- latki uratowała szybka reakcja świadków zdarzenia i patrolujących akwen policjantów. Wspólnie wyciągnięto kobietę z wody i przeniesiono do łodzi, by udzielić jej pomocy przedmedycznej. Poszkodowana odzyskała przytomność, jednak ponieważ skarżyła się na ból i trudności z oddychaniem została przetransportowana na pomost a tam policjanci założyli jej kołnierz, przenieśli na deskę ortopedyczną i okryli kocem termicznym. Na miejsce wezwano też załogę karetki pogotowia, ratownicy udzielili kobiecie pomocy i przewieźli ją do szpitala w Gorlicach.

Sezonowy posterunek wodny Policji działa w Rożnowie od czerwca do końca września, a służbę na wodzie pełnią policjanci z Nowego Sącza i Krakowa. 

Pamiętaj! Wypoczywając nad wodą zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych. W razie zagrożenia niezwłocznie wezwij pomoc, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Z policjantami pełniącymi służbę na wodzie można się dodatkowo skontaktować, dzwoniąc pod numer telefonu 723 694 982 (od przyszłego tygodnia od godziny 11 do 19).

Warto zobaczyć
Stacja narciarska Koninki otwarta. Kto może skorzystać z wyciągu?
Skip to content