Strefa Aktywności Gospodarczej w Starym Sączu – pozwolenie na budowę ronda

Przetarg na rozbudowę Drogi Wojewódzkiej 969 polegającą na budowie ronda i drogi dojazdowej do Strefy Aktywności Gospodarczej w Starym Sączu rozstrzygnięto już jakiś czas temu. Rondo powstaje w formule zaprojektuj i wybuduj.

Rondo powstanie nieopodal wiaduktu kolejowego i kapliczki Pod Bożą Męką, a droga połączy się z wybudowanym już w SAG odcinkiem ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Koszta zadania to niespełna 5 mln zł.

Na tę inwestycję Gmina Stary Sącz pozyskała 85% pieniędzy z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Najbardziej korzystną ofertę przedstawiła firma ZIBUD i to ona zaprojektowałai i wybuduje rondo i drogę.

Rondo spina nam dwa obszary inwestycyjne – mówi burmistrz Jacek Lelek. – Tereny po starej żwirowni i Strefę Aktywności Gospodarczej. Zyskujemy łatwieszy dostęp do SAG, która będzie się rozwijać, małą obwodnicę miasta dzięki dobudowaniu odcinka ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i łatwiejszy dostęp do nowych terenów inwestycyjnych po drugiej stronie drogi wojewódzkiej.

Przy nowej drodze nie zabraknie oczywiście chodnika i ścieżki rowerowej.

Skip to content