Rada Miasta zatwierdziła podwyżkę opłat za śmieci

Sądeccy radni, podczas wczorajszej Sesji Rady Miasta, przyjęli projekt uchwały dotyczący podwyżek opłat za odbiór śmieci. Pierwotnie zakładano wzrost opłat do 24 zł miesięcznie od mieszkańca, jednak w myśl przedstawionej przez prezydenta autopoprawki, opłata za odbiór śmieci wyniesie 19 zł miesięcznie od osoby. Na ulgę w wysokości 2 zł mogą liczyć posiadacze Karty Dużej Rodziny oraz mieszkańcy, którzy zadeklarują kompostowanie. Podwyżka wejdzie w życie 1 września.

Za projektem uchwały głosowali radni z klubów KN i KO oraz radny klubu PiS Wybieram Nowy Sącz Krzysztof Głuc. I to właśnie jego głos przeważył, bo klubowi koledzy radnego byli przeciw wprowadzeniu podwyżek.

Przewodnicząca Rady Miasta Iwona Mularczyk, za pośrednictwem mediów społecznościowych, tak skomentowała decyzję Krzysztofa Głuca

„Szanowni Państwo, mieszkańcy Nowego Sącza

z przykrością informuję, że Rada Miasta #NowySącz głosami 11 radnych Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej, a także ku naszemu wielkiemu zdumieniu radnego Krzysztofa Głuca podjęła uchwałę z autopoprawką Prezydenta w sprawie podwyższenia stawek za wywóz odpadów komunalnych od mieszkańców, podstawowa stawka od 1 września wzrosła z 7.50 zł na 19 zł za osobę miesięcznie tj. o 179 % !!! 

Wszyscy radni Prawa i Sprawiedliwości głosowali przeciw podjętej uchwale, wyrażamy rozczarowanie, postawą Krzysztofa Głuca którego postawa i głos zadecydowały o wsparciu projektu Prezydenta miasta ws. podwyżek za śmieci w Nowym Sączu w trudnym czasie pandemii.”

Skip to content