144 nowe zachorowania w Małopolsce. Od jutra wchodzą nowe obostrzenia

Dziś, w województwie małopolskim badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 144 osób. To 63 kobiety i 81 mężczyzn, w wieku od 2 do 92 lat. 17 przypadków dotyczy powiatu nowosądeckiego a 8 Nowego Sącza.

Obecnie w Nowym Sączu jest 151 aktywnych zakażeń. Sądecczyzna wciąż pozostaje regionem, gdzie liczba zachorowań jest największa. Od jutra (8 sierpnia) na terenie powiatu nowosądeckiego będą obowiązywać nowe obostrzenia. Należy do nich m.in. nakaz noszenia maseczek także w przestrzeni publicznej, zakaz organizowania targów i kongresów, odwołane zostają wydarzenia kulturalne a wydarzenia sportowe mogą się odbywać jedynie bez udziału publiczności. 

Oprócz tego Ministerstwo Zdrowia dla tzw. czerwonych powiatów wprowadza zakaz korzystania z wesołych miasteczek, parków rozrywki czy parków rekreacyjnych. Zamknięte zostaną kina, siłownie i sanatoria. Organizowanie wesel i innych uroczystości rodzinnych jest dopuszczone pod warunkiem uczestnictwa w nich mniej niż 50 osób. 

Powracają także obostrzenia związane z podróżowaniem komunikacją publiczną. Pojazdem można przewozić 50 % osób w stosunku do miejsc siedzących, jeśli pojazd wjeżdża na teren strefy, nie można do niego wsiadać dopóki liczba osób nie będzie poniżej 50 %.

Zamknięte pozostają dyskoteki i nocne kluby. 

W lokalach gastronomicznych przywrócony zostanie limit jednej osoby na 4 m kw., ten sam limit obowiązuje w kościołach (dodatkowo 150 osób może przebywać na zewnątrz). Na czas dojścia do stolika w barze lub restauracji trzeba założyć maseczkę.

Nowe rygory epidemiologiczne objęły 19 powiatów. Będą obowiązywać do odwołania. 

Skip to content