13 nowych zakażeń w powiecie nowosądeckim

43 nowe przypadki zakażenia koronawirusem odnotowano dziś (15 lipca) w województwie małopolskim. To osoby w wieku od 15 do 76 lat.

Największą liczbę zachorowań – 14 – odnotowano w powiecie wadowickim13 nowych przypadków jest w powiecie nowosądeckimW powiecie tatrzańskim jest 5 nowych zakażeń, w powiatach nowotarskim, limanowskim, bocheńskim i oświęcimskim po 2, a w powiatach suskim, wielickim i krakowskim po 1 osobie

Aktualnie 7 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Są także dobre informacje. WSSE w Krakowie informuje o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 8 kobiet i 8 mężczyzn, w wieku od 9 do 71 lat, z Krakowa i powiatów: tarnowskiego, suskiego, nowosądeckiego (po 3 osoby) oraz powiatów: chrzanowskiego, wadowickiego, wielickiego, olkuskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji.

W sumie w Małopolsce mamy 1419 ozdrowieńców. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2173 osób.

Niestety jest też ofiara śmiertelna. To 80-letni mężczyzna, mieszkaniec Krakowa, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarły miał choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 47.

Skip to content