Firma Koral przekazuje sprzęt ochronny dla małopolskich ratowników

Ponad 200 sztuk profesjonalnych masek pełnotwarzowych, zabezpieczających twarz oraz drogi oddechowe medyków, zespołom medycznym Państwowego Ratownictwa Medycznego przekazała firma Koral. „Mimo trudnej sytuacji, która dotknęła wielu producentów różnych branż, staramy się w maksymalnie możliwy sposób wspierać placówki oraz środowisko medyczne w walce z epidemią. Przekazanie sprzętu zespołom medycznym Państwowego Ratownictwa Medycznego w Małopolsce to podziękowania oraz wyraz uznania od firmy Koral za codzienną walkę z pandemią na pierwszej linii starcia. Wierzymy, że odpowiednia ochrona sprawi, że ich praca będzie nieco łatwiejsza, a bezpieczeństwo duże wyższe, aby każdego dnia mogli służyć i pomagać mieszkańcom całego regionu, ratować nasze zdrowie i życie.” – mówi Piotr Gąsiorowski, dyrektor marketingu Koral.

Maski, dzięki swojej konstrukcji, dają duży komfort pracy i nie utrudniają widzenia,co znacznie ułatwia pracę ratownikom w czasie wykonywania czynności medycznych, jak również podczas prowadzenia ambulansu.Przekazany sprzęt będzie służył ratownikom medycznym udzielającym pomocy pacjentom na terenie powiatu nowosądeckiego, limanowskiego, gorlickiego, brzeskiego, tarnowskiego, jak również bocheńskiego.

„Każdego dnia pokonujemy kolejne trudności związane z naszą pracą, ratowaniem życia i zdrowia ludzkiego, często tragediami, które się z tym wiążą. Epidemia koronawirusa sprawiła, że musimy mierzyć się również z zagrożeniem własnego zdrowia, możliwością zarażenia poważnym wirusem, z którym mamy do czynienia każdego dnia, a wtedy koniecznością izolacji i brak możliwości wsparcia zespołu w pracy. Dlatego tak ważny jest sprzęt, który chroni nas przez zakażeniem, ale jednocześnie nie przeszkadza nam w pracy, jest wielokrotnego użytku i zabezpiecza przez zakażeniem. Bardzo dziękujemy firmie Koral za przekazanie takiego profesjonalnego sprzętu w postaci 200 masek dla ratowników. Dzięki niemu mamy szansę jeszcze lepiej dbać o zdrowie i życie mieszkańców naszego regionu.” – mówi Krzysztof Olejnik – ratownik medyczny z Nowego Sącza.

Producent lodów wspiera medyków również w inny sposób – do szpitali w regionie wstawił zamrażarki z lodami, które są na bieżąco uzupełniane, aby chociaż na chwilę osłodzić personelowi medycznemu trudy pracy.

Firma Koral na początku walki z wirusem wsparła finansowo szpitale w Małopolsce gdzie znajduje się zakład produkcyjny i siedziba firmy oraz w Rzeszowie gdzie zlokalizowany jest jej drugi oddział przekazując w sumie 810 000 zł. 

Skip to content