Od jutra galerie handlowe wznawiają działalność

Jutro (4 maja) zostaną otwarte galerie handlowe. W związku z trwającą epidemią będą w nich obowiązywać pewne restrykcje. Te najważniejsze to zachowanie dystansu społecznego, zakaz spożywania jedzenia i picia na terenie obiektów czy używanie jednorazowych rękawiczek.

Galerie i centra handlowe wznowią swoją działalność ale nie wszystkie działające w nich punkty zostaną otwarte. Zamknięte pozostaną: kina, siłownie, strefy aktywności fizycznej czy punkty zabaw dla dzieci. Klientów będą też obowiązywać restrykcje. Jedna z najważniejszych to zachowanie 2- metrowej odległości pomiędzy klientami i pracownikami sklepów. W utrzymaniu nakazanego dystansu mają pomagać specjalne znaki lub naklejki na podłodze. Podobne środki ostrożności należy zachować przy parkowaniu samochodów. Kierowcy powinni korzystać z co drugiego miejsca postojowego, a jeśli to nie będzie możliwe zadbać o zachowanie odpowiedniego dystansu przy wysiadaniu i wsiadaniu do pojazdu.

Właściciele lub administratorzy obiektów powinni też zadbać o odpowiednią ilość pojemników z płynem dezynfekującym i dostęp do rękawiczek jednorazowych lub foliowych. W przynajmniej jednym sklepie na terenie galerii klienci muszą mieć możliwość zakupu maseczek higienicznych.

Otwarte zostaną działające na terenie galerii punkty gastronomiczne, jednak zakupionej w nich żywności nie będzie można spożywać na miejscu.

Skip to content