Przybywa przypadków Covid-19 w Małopolsce. Są też ofiary śmiertelne

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. W tej grupie jest 7 kobiet i 5 mężczyzn, w wieku od 3 do 84 lat, z Krakowa (5 osób), powiatu myślenickiego (2 osoby) oraz oświęcimskiego, krakowskiego, brzeskiego, bocheńskiego i wielickiego (po 1 osobie). Aktualnie 4 osoby są hospitalizowane, a pozostałe przebywają w izolacji.

Niestety Małopolski Urząd Wojewódzki informuje także o śmierci dwóch mężczyzn: 46-letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego i 74-letniego mieszkańca Krakowa, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonów był COVID-19. Zmarli mieli choroby współistniejące. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 25.

Są także kolejni ozdrowieńcy z naszego województwa. To 5 kobiet i 5 mężczyzn, w wieku od 23 do 62 lat, z Krakowa (3 osoby), powiatu bocheńskiego (2 osoby), brzeskiego (2 osoby) oraz miechowskiego, oświęcimskiego i gorlickiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 788 osób.

Skip to content