Od czwartku obowiązek zakrycia nosa i ust. Niekoniecznie maseczką

Od czwartku (16 kwietnia) osoby przebywające w przestrzeni publicznej będą miały obowiązek zakrywania ust i nosa. O wprowadzenie takich rozwiązań od pewnego czasu apelowało środowisko lekarskie przekonując, że używanie maseczek ochronnym może być skuteczniejsze w walce z epidemią koronawirusa niż używanie rękawiczek. Dziś, w trakcie konferencji prasowej o nowym obowiązku poinformował Minister Zdrowia Łukasz Szumowski.

„Od przyszłego czwartku będziemy wprowadzali obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. To na dzień dzisiejszy, gdy już coraz więcej jest osób chorych w Polsce, czasami bezobjawowo, pozwala ochronić nie nas, którzy będziemy nosili te maseczki i chustki na twarzy, ale innych przed nami. W związku z tym od przyszłego czwartku taki obowiązek będzie dla wszystkich w przestrzeni publicznej” – podkreślał minister Szumowski.

 Wg. słów ministra do zasłonięcia nosa i ust nie musi być wykorzystywana maseczka ochronna. Może ją zastąpić chustka lub szalik. Konkretne regulacje związane z tym obowiązkiem mają zostać przedstawione po świętach. 

Skip to content