Powiat kupi maseczki i kombinezony ochronne dla ratowników

Zarząd Powiatu Nowosądeckiego przeznaczył 37 500 złotych na zakup kilku tysięcy sztuk maseczek, a także kombinezonów i środków dezynfekujących dla Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego i Szpitala im. dr. J. Dietla w Krynicy Zdroju.

– Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Będziemy reagować w miarę potrzeb naszych jednostek. Dziękuję wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pracują ratując zdrowie i życie ludzi i są najbardziej narażeni na zakażenie. Dziękuję również mieszkańcom Powiatu Nowosądeckiego, którzy stosują się do nowych zasad. Większość z nich załatwia sprawy urzędowe przez telefon, pocztę elektroniczną, pocztę tradycyjną lub przez e-PUAP.
Zarząd Powiatu przekazał również pieniądze na zakup maseczek dla osób przebywających w kwarantannie i tych, którzy się nimi opiekują. Kolejne 158 000 złotych zostało zabezpieczone na organizację miejsca kwarantanny i zapewnienie funkcjonowania obiektu.
Dodatkowo, w porozumieniu ze starostą, wójt gminy Grybów Jacek Migacz przekazał 30 tysięcy złotych na zakup kombinezonów ochronnych dla pracowników Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w ramach walki z koronawirusem.
– Bardzo za to dziękuję. Ten czas to sprawdzian dla wszystkich służb, a także dla mieszkańców Powiatu – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. – Mam nadzieję, że dzięki odpowiedzialności nas wszystkich uda się ograniczyć skutki epidemii. Apeluję do mieszkańców o pozostanie w domach i stosowanie się do zaleceń rządu i Ministerstwa Zdrowia.

Skip to content