Odbywasz kwarantannę – pomoże ci specjalna aplikacja na telefon

„Kwarantanna Domowa” to specjalna aplikacja na telefon dla osób przebywających w kwarantannie. Korzystanie z niej jest obowiązkowe a za jej pośrednictwem można potwierdzić przestrzeganie kwarantanny i miejsca pobytu. Dzięki niej można także szybko skontaktować się ze służbami odpowiedzialnymi za nadzór nad osobami w kwarantannie oraz zgłosić do lokalnego ośrodka pomocy społecznej. Aplikacja zapewnia także szybki dostęp do sprawdzonych informacji dotyczących aktualnej sytuacji związanej z koronawirusem. Z aplikacji mogą korzystać tylko osoby objęte kwarantanną.

Policja sprawdza, czy osoby objęte kwarantanną przestrzegają wszystkich zasad. Sądecka policja prowadzi obecnie czynności wyjaśniajace w sprawie 14 naruszeń zasad kwarantanny. 

Kary

ZA NIEPRZESTRZEGANIE KWARANTANNY POLICJA MOŻE SKIEROWAĆ WNIOSEK O UKARANIE DO SĄDU, KTÓRY MOŻE WYMIERZYĆ GRZYWNĘ W WYSOKOŚCI DO 5000 ZŁ.  ZGODNIE Z  NOWELIZACJĄ PRZEPISÓW POLICJA ALTERNATYWNIE MOŻE TAKŻE POWIADOMIĆ SANEPID, KTÓRY MOŻE NAŁOŻYC KARĘ ADMINISTRACYJNĄ W WYSOKOŚCI OD 5000  DO 30 000 ZŁOTYCH! 

Skip to content