Koniec poszukiwań 34- letniej Teresy Marczyk – Tokarczyk

Zakończyły się poszukiwania w terenie zaginionej we wtorek 34- letniej Teresy Marczyk Tokarczyk z Nowego Sącza. Jak informuje KM Policji w Nowym Sączu po wyczerpaniu wielu możliwości ustalenia miejsca pobytu zaginionej, poszukiwania w terenie zostały zakończone, jednak nadal w tej sprawie operacyjnie działają policjanci z Zespołu Poszukiwań Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Działania prowadzone były przez dwa dni w sposób bardzo intensywny. Służby mundurowe prowadziły je w terenie i na wodzie. Łącznie sprawdzono obszar o powierzeni około 315 hektarów. Do poszukiwań wykorzystano drona, użyto również psa tropiącego, a nurkowie sprawdzili tereny wodne. 

W działania oprócz wielu sądeckich i starosądeckich policjantów zaangażowane były także inne służby, w tym Państwowa Straż Pożarna z Nowego Sącza, Ochotnicze Straże Pożarne, Specjalistyczne Grupy Poszukiwawcze PSP z Tarnowa i Nowego Targu, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Krynicy-Zdroju i Piwnicznej-Zdroju oraz grupy poszukiwawcze z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W poszukiwaniach brała także udział Grupa Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz, jedna z 3 grup poszukiwawczych w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG) w naszym województwie, które działają jako OSP.

Jedna z 3 grup poszukiwawczych w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG) w naszym województwie które działają jako OSP.

Przypomnijmy, Teresa Marczyk – Tokarczyk wyszła z domu we wtorek 3 marca 2020 r. Poszukiwania rozpoczęto niemal dobę później. Samochód, którym się poruszała zaginiona – biały Peugeot – został odnaleziony w rejonie Stawów w Starym Sączu, natomiast zaginiona do chwili obecnej nie wróciła do domu i nie nawiązała żadnego kontaktu z rodziną. 

Rysopis zaginionej:

wzrost ok. 175 cm; szczupła budowa ciała, jasne, krótkie włosy, uczesane do góry; jasne oczy.

Znakiem szczególnym jest tatuaż w postaci delfina na łydce lewej nogi.

Ktokolwiek może pomóc w akcji poszukiwawczej, lub wie, gdzie może przebywać zaginiona, proszony jest o kontakt z Policją.

Telefon do Oficera Dyżurnego sądeckiej Policji: (18) 44 24 630

numer alarmowy 997

Wszelkie informacje dotyczące zaginionej można też przekazywać na numer alarmowy 112.

Warto zobaczyć
Miasto nie złożyło na razie zawiadomienia do prokuratury przeciwko Iwonie Mularczyk
Skip to content