Koniec poszukiwań 34- letniej Teresy Marczyk – Tokarczyk

Zakończyły się poszukiwania w terenie zaginionej we wtorek 34- letniej Teresy Marczyk Tokarczyk z Nowego Sącza. Jak informuje KM Policji w Nowym Sączu po wyczerpaniu wielu możliwości ustalenia miejsca pobytu zaginionej, poszukiwania w terenie zostały zakończone, jednak nadal w tej sprawie operacyjnie działają policjanci z Zespołu Poszukiwań Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Działania prowadzone były przez dwa dni w sposób bardzo intensywny. Służby mundurowe prowadziły je w terenie i na wodzie. Łącznie sprawdzono obszar o powierzeni około 315 hektarów. Do poszukiwań wykorzystano drona, użyto również psa tropiącego, a nurkowie sprawdzili tereny wodne. 

W działania oprócz wielu sądeckich i starosądeckich policjantów zaangażowane były także inne służby, w tym Państwowa Straż Pożarna z Nowego Sącza, Ochotnicze Straże Pożarne, Specjalistyczne Grupy Poszukiwawcze PSP z Tarnowa i Nowego Targu, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Krynicy-Zdroju i Piwnicznej-Zdroju oraz grupy poszukiwawcze z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W poszukiwaniach brała także udział Grupa Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz, jedna z 3 grup poszukiwawczych w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG) w naszym województwie, które działają jako OSP.

Jedna z 3 grup poszukiwawczych w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG) w naszym województwie które działają jako OSP.

Przypomnijmy, Teresa Marczyk – Tokarczyk wyszła z domu we wtorek 3 marca 2020 r. Poszukiwania rozpoczęto niemal dobę później. Samochód, którym się poruszała zaginiona – biały Peugeot – został odnaleziony w rejonie Stawów w Starym Sączu, natomiast zaginiona do chwili obecnej nie wróciła do domu i nie nawiązała żadnego kontaktu z rodziną. 

Rysopis zaginionej:

wzrost ok. 175 cm; szczupła budowa ciała, jasne, krótkie włosy, uczesane do góry; jasne oczy.

Znakiem szczególnym jest tatuaż w postaci delfina na łydce lewej nogi.

Ktokolwiek może pomóc w akcji poszukiwawczej, lub wie, gdzie może przebywać zaginiona, proszony jest o kontakt z Policją.

Telefon do Oficera Dyżurnego sądeckiej Policji: (18) 44 24 630

numer alarmowy 997

Wszelkie informacje dotyczące zaginionej można też przekazywać na numer alarmowy 112.

Skip to content