16 – letni uczeń rozpylił w szkole drażniącą substancję

Policjanci ze Starego Sącza ustalili, że za rozpylenie drażniącej substancji na terenie jednej ze szkół w Starym Sączu odpowiada 16-letni uczeń tej placówki. O zdarzeniu, pisaliśmy wczoraj. Przypomnijmy, ok. godziny 11.40 sądecka Policja otrzymała zgłoszenie o rozpyleniu drażniącej substancji na terenie szkoły ponadpodstawowej przy ulicy Batorego. Dyrekcja placówki natychmiast podjęła decyzję o ewakuacji budynku i szkołę opuściło około 100 osób.

Wezwane na miejsce załogi karetek Pogotowia Ratunkowego udzieliły pomocy medycznej 10 uczniom, a z dwóch z nich zostało przewiezionych do szpitala na dalsze badania. Około godziny 12:30 po dokładnym przewietrzeniu budynku uczniowie i pracownicy szkoły wrócili do swoich zajęć.

Na miejscu pracowali starosądeccy policjanci, którzy we współpracy z dyrekcją i nauczycielami placówki, jeszcze tego samego dnia ustalali, że substancję drażniącą w budynku szkoły rozpylił 16-letni uczeń. W trakcie przesłuchania chłopiec przyznał się do winy, a z uwagi na wiek sprawę jego wybryku rozpatrzy sąd rodzinny.

źródło: KM Policji w Nowym Sączu / materiał filmowy: starysacz.info

Skip to content