Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości wyłowionego z Wisły mężczyzny

KM Policji w Oświęcimiu zwraca się z prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, który został wyłowiony z Wisły. Oświęcim. Zrekonstruowano twarz mężczyzny wyłowionego z Wisły. Ktoś go rozpoznaje? Policjanci Zespołu Poszukiwań Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji od półtora roku prowadzą czynności mające na celu ustalenie personaliów mężczyzny, którego zwłoki zostały wyłowione w dniu 29 czerwca 2018 roku z rzeki Wisły w rejonie Dworów. Zwłoki w chwili ujawnienia znajdowały się w znacznym stadium rozkładu. Niemożliwa była identyfikacja mężczyzny na podstawie rysów twarzy. Denat nie miał przy sobie żadnych dokumentów, nie było żadnej wskazówki, która mogłaby pomóc w jego identyfikacji.

Powyższe fakty znacząco utrudniły ustalenie personaliów mężczyzny, jednakże policjanci skrupulatnie sprawdzali bazy danych osób zaginionych, weryfikując dokładnie zgłoszenia, w których zaginieni nie zostali jeszcze odnalezieni. Informację dotyczącą odnalezienia zwłok mężczyzny nieustalonej tożsamości rozesłano do jednostek Policji. Kod DNA denata został wprowadzony do policyjnej bazy GENOM, jednakże powyższy działanie również nie przyniosło rezultatu.

Kiedy wyczerpały się wszystkie możliwości identyfikacji danych denata o przeprowadzenie specjalistycznych badań oraz określenia wieku i wyglądu mężczyzny policjanci zwrócili się również do Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie. Z przeprowadzonych badań przez specjalistów instytutu wynika, że denat był w wieku około 47 lat /tolerancja +/- 10 lat/. Był wzrostu ok. 181-185 cm /tolerancja +/- 7 cm/. Miał wysokie czoło, oczy wpadnięte, duże, brwi krzaczaste, szerokie, łukowate, nos duży, wąski, uszy średnie, odstające, wargi cienkie. Następnie w IES na podstawie czaszki denata specjaliści dokonali również rekonstrukcji przybliżonego wyglądu jego twarzy, który publikujemy.

W związku z powyższym wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, proszone są o kontakt z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu pod numer telefonu 33 8475 242, 33 8475 280 lub najbliższą jednostką Policji.

Skip to content