Wymiana starej bramy garażowej na nową – co wybrać?

  • 16.07.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Wymiana starej bramy garażowej na nową – co wybrać?
W twoim garażu nadal jest stara brama, która nie jest ani ładna, ani wygodna w użyciu, ani bezpieczna? W takim przypadku warto pomyśleć o zamówieniu nowej. Jak wybrać najlepszą ofertę?

W starych garażach najczęściej brama budowana była z drewna albo z warstw blachy, która także mogła być obita płytą drewnianą. Wiele osób takie bramy budowało samodzielnie, ponieważ zakupienie gotowej było bardzo drogie, a wybór także nie był duży. Ponadto trudno było dopasować bramę do garażu w przypadku niestandardowych wymiarów.

Takie własnoręcznie robione bramy nie zawsze były zbyt solidne. Nie miały najczęściej odpowiedniej izolacji, dlatego przepuszczały zimno do garażu. Także mogły szybko się niszczyć pod wpływem czynników wewnętrznych – rdzewieć, wykrzywiać się, dlatego mogły też zamykać się niedokładnie. Ponadto pozostaje jeszcze kwestia bezpieczeństwa – słaba konstrukcja ze zwykłą klamką albo standardowym, łatwym do pokonania zamku, nie zapewniała odpowiednie ochrony samochodowi oraz innemu wyposażeniu w garażu.

Jeśli w twoim garażu również jest taka właśnie brama, warto pomyśleć o jej zmianie. Na jaki model warto się zdecydować?

Bramę dopasowujemy do konstrukcji i miejsca położenia garażu

Właściwy rodzaj nowej bramy powinniśmy dopasować przede wszystkim do rodzaju konstrukcji garażu oraz do jego lokalizacji.

1. Bramy segmentowe

Dzisiaj największym powodzeniem cieszą się bramy garażowe segmentowe – zbudowane są z segmentów, które podczas otwierania bramy chowają się pod sufitem garażu. Bramy tego rodzaju są też bardzo ciepłe, ponieważ segmenty wypełniane są materiałem izolacyjnym. Bramy segmentowe mogą być też wyposażone przezroczyste elementy, które wpuszczają do wnętrza światło słoneczne.

2. Bramy uchylne

Druga opcja to bramy uchylne – w tym przypadku mamy do czynienia ze sztywną płytą, która jest uchylana i chowana pod sufitem – taka brama jest dość tania, ale nie sprawdzi się wtedy, gdy garaż wychodzi bezpośrednio na drogę.

3. Bramy roletowe

Trzeci rodzaj to bramy roletowe – są one głównie stosowane jako bramy przemysłowe, ale również możemy zamontować je w garażu domowym. W tym przypadku mamy do czynienia z konstrukcją rolety, czyli skrzydło bramy jest elastyczne i nawija się na wał. Kasetę, do której nawija się roleta bramy, można zamontować też na zewnątrz garażu, dlatego to dobry wybór wtedy, gdy nie można złożyć bramy do środka garażu.

Zatem powinniśmy dobrać bramę tak, aby korzystanie z niej było nie tylko komfortowo, ale również powinniśmy pamiętać o tym, że dużo zależy od tego, z jakim rodzajem garażu oraz jego lokalizacją mamy do czynienia.

Więcej informacji na temat poszczególnych typów bram możemy znaleźć na stronie internetowej firmy ODB: www.odb.com.pl/products/bramy.

Jeśli nowa brama, to tylko z automatyką!

Gdy dotychczas zawsze otwierałeś bramę ręcznie i musiałeś zamykać ją przed wyjazdem do pracy albo na zakupy, warto pomyśleć również o zakupieniu automatyki. Automatyka bramowa pozwoli nam na otwieranie i zamykanie garażu jednym przyciskiem na pilocie!

To nie tylko kwestia wygody, ale również bezpieczeństwa, dlatego jeśli poszukujesz bramy, która będzie o wiele lepsza od tej używanej obecnie, nie zapominaj o systemie automatyki – jego zamontowanie wcale nie jest bardzo wysokim wydatkiem.

Za nową bramę garażową zapłacimy najczęściej od około 700 do nawet 3000 złotych w przypadku standardowych opcji. Warto zapoznać się bliżej z różnymi propozycjami producentów, aby wybrać taką bramę, która będzie najbardziej komfortowa, bezpieczna, wygodna w używaniu. Dzięki temu otwieranie i zamykanie garażu nie będzie już problemem, jeśli zdecydujesz się także na automatykę!

Grupa Tipmedia
Podziel się: