ZBIORNIKI CHEMOODPORNE NA LINII PRODUKCYJNEJ

  • 10.04.2020, 12:00
  • Grupa Tipmedia
ZBIORNIKI CHEMOODPORNE NA LINII PRODUKCYJNEJ
Spektrum zastosowania zbiorników chemoodpornych jest bardzo szerokie. To oczywiście firmy produkujące gotowe produkty jaki i płynne komponenty dla przemysłu. Mogą pełnić także funkcję i magazynowania niebezpiecznych substancji albo substancji wykorzystywanych przy produkcji różnych odczynników chemicznych czy odpadów poprodukcyjnych.

Nowoczesna technologia pozwala na instalowanie zbiorników w już istniejących pomieszczeniach, także tych o utrudnionym dostępie czy o nieregularnych kształtach. Wysoka wytrzymałość a także odporność na długotrwałą eksploatację umożliwia montaż zbiorników w miejscach do których jest utrudniony dostęp serwisowy.

ZBIORNIKI CHEMOODPORNE NA KAŻDĄ OKAZJĘ

W ofercie producentów można znaleźć zbiorniki przystosowane do pracy w każdych warunkach, niezależnie od temperatury, ciśnienia czy szkodliwych czynników chemicznych. To dlatego zbiorniki chemoodporne znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie liczy się wysoka jakość i duża kompatybilność. Mogą być elementem linii technologicznej przystosowanej do wytwarzania określonych substancji. Stosuje się je także jako magazyny płynów o specjalnych wymaganiach. Wszędzie tam, gdzie tradycyjne zbiorniki metalowe, lub polipropylenowe to za mało, stosuje się odmiany do zadań specjalnych, czyli właśnie zbiorniki chemoodporne.

PRODUKTY SZYTE NA MIARĘ

Wielkie zbiorniki chemoodporne to towar produkowany na konkretne zamówienie – często powstaje według dokładnych wytycznych klienta, czyli przyszłego użytkownika. To dlatego każdy zbiornik jest inny, choć każdy ma cechy wspólne. Producenci opracowują swoje technologie i często – także swoje materiały, które są później znakiem firmowym. Odpowiedni materiał to klucz do sukcesu, niczym dobry przepis dla kucharza. Tworzywo musi spełniać wszystkie normy a do tego wytrzymywać nieraz ekstremalne warunki panujące w miejscu eksploatacji. Kwasy, zasady, żrące ciecze – to wszystko musi znieść dobrej jakości zbiornik, produkowany z myślą o wieloletnim użytkowaniu. Są rzeczy, które zepsuć się nie mogą. Awaria zbiornika mieszczącego tysiące litrów żrącego kwasu mogłaby mieć tragiczne konsekwencje.

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: