Opiekunka osób starszych w Niemczech – jak przygotować się do wyjazdu

  • 24.03.2020, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Opiekunka osób starszych w Niemczech – jak przygotować się do wyjazdu
Zastanawiasz się nad zmianą pracy? Jesteś odważna i szukasz nowych wyzwań? A może przechodzisz na emeryturę, dysponujesz dużą ilością wolnego czasu i nie chcesz rezygnować z pracy? Jeśli interesujesz się kulturą i językiem niemieckim, a dodatkowo chcesz dorobić do rodzinnego budżetu, praca opiekunki w Niemczech jest właśnie dla Ciebie.

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech – podstawowe umiejętności

Decyzja o wyjeździe nie należy do najłatwiejszych, a opieka nad starszymi jest niezwykle wymagająca, jednak daje dużo satysfakcji. Trzeba być zatem pewnym i zdecydowanym. Olbrzymią motywacją jest myśl, że to wyjazd na jakiś czas, a nie na stałe.

Podejmując pracę w tej branży, trzeba mieć odpowiednie predyspozycje osobowościowe i być w dobrej kondycji zdrowotnej. Niezbędnym jest posiadanie sporej dawki cierpliwości oraz empatii do drugiej osoby.

Opiekunka osób starszych to nie tylko osoba odpowiedzialna za higienę osobistą, karmienie oraz przyjmowanie leków przez seniora. To także przyjaciółka, słuchaczka i powierniczka, dlatego tak ważne jest posiadanie rozwiniętych umiejętności interpersonalnych.

Praca opiekunki – jak wygląda proces rekrutacyjny?

Jeżeli podjęłaś decyzję o wyjeździe, dowiedz się więcej na jego temat na stronie https://laxocare.pl. Znajdziesz tam zarówno informacje dotyczące specyfikacji pracy w tej branży, jak i konkretne oferty pracy. Możesz skontaktować się z konsultantami, którzy szczegółowo opowiedzą Ci o warunkach zatrudnienia oraz pomogą wypełnić formularz zgłoszeniowy. Dobiorą również zlecenia zgodne z Twoimi predyspozycjami, doświadczeniem i umiejętnościami.

Rady, które pomogą Ci przygotować się do wyjazdu

Spakuj odpowiednio swój bagaż

Przede wszystkim dopilnuj, aby wziąć ze sobą dowód osobisty lub paszport, prawo jazdy i dane kontaktowe do koordynatora. Nie zapomnij zamienić złotówek na euro – oczywiście na miejscu na pewno znajdziesz kantory, jednak bardziej opłaca się zrobić to, będąc jeszcze w kraju. Dobrym pomysłem będzie także zabranie karty płatniczej.

Przydadzą Ci się luźne i wygodne ubrania, ponieważ do Twoich obowiązków będzie należało prowadzenie gospodarstwa domowego oraz czynności podstawowej opieki. Przygotuj sobie wygodne obuwie: klapki czy kapcie. Warto spakować także coś eleganckiego – na wypadek wyjścia na przykład do kościoła.

Nie zapomnij o kosmetykachśrodkach higieny osobistej i lekach. Jeśli wiesz, że jakiś produkt jest Ci niezbędny - zabierz go ze sobą. Zaoszczędzi Ci to stresów, gdyż nie będziesz musiał się martwić, gdzie go kupić.

Zrób rozeznanie

Przed wyjazdem warto zorientować się, jakie zwyczaje panują w Niemczech. Możesz również prześledzić, gdzie znajdują się najbliższe sklepy oraz miejsca, do których chciałabyś się udać z podopiecznym.

Praca opiekunki osoby starszej jest odpowiedzialna i wymagająca. Warto pozytywnie się nastawić, uśmiechnąć i zwalczyć strach przed nieznanym, ponieważ to doświadczenie może przynieść Ci wiele niezapomnianych momentów oraz wspomnień.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: