Konturowanie - czym i jak skorygować rysy twarzy?

  • 25.11.2019, 18:00
  • Grupa Tipmedia
Konturowanie - czym i jak skorygować rysy twarzy?
Konturowanie twarzy to prosty sposób, aby nadać jej atrakcyjnego owalu i skorygować optycznie wszelkie niedoskonałości. Spośród produktów, którymi możemy je wykonać, najbardziej funkcjonalnym jest bronzer, który nie tylko wyszczupli twarz, ale także zamaskuje zbyt wysokie czoło czy zbyt długi nos. Jak dobrać ten właściwy i jak z niego korzystać?

Wybór bronzera do twarzy

Bronzery do twarzy powinny być dobierane przede wszystkim na podstawie odcienia karnacji. Dzięki temu uzyskany z ich pomocą efekt będzie subtelny i naturalny. Kosmetyk powinien być zatem maksymalnie o dwa tony ciemniejszy niż kolor skóry. Warto także dokonywać doboru bronzera w zależności od pory roku, czyli zimą sięgać po wariant jaśniejszy, a latem ciemniejszy. Bardzo istotna jest także konsystencja produktu, od której zależy nie tylko efekt konturowania, ale także wygoda aplikacji. Do cery normalnej i tłustej poleca się bronzery w kamieniu, zaś do suchej wyłącznie te w kremie.

 

Jak używać bronzera?

Bronzer można nakładać bezpośrednio - jeśli jest to produkt w sztyfcie - lub pędzlem - jeśli jest to produkt prasowany. Kosmetyk aplikujemy w pierwszej kolejności na czoło pod linią włosów, aby obszar ten wyglądał na węższy. Następnie przechodzimy nad skronie, aby nadać twarzy wyrazistości. Kierując się niżej, nakładamy bronzer nad kośćmi policzkowymi, co wyszczupla optycznie twarz i nadaje jej wysublimowanego wyrazu. Konieczne jest także potraktowanie nim żuchwy w połowie długości między uchem a brodą. Aby wymodelować bronzerem nos wystarczy nałożyć go na sam jego czubek - takie konturowanie skróci go i wyszczupli. Wykonturowana w ten sposób twarz nabierze atrakcyjnego owalu, jednak pozostanie naturalna, a sam makijaż będzie prezentował się subtelnie. Jeśli zależy nam na wzmocnieniu efektu, możemy zaaplikować bronzer wraz z rozświetlaczem, stosując zasadę rozjaśniania atutów i przyciemniania niedoskonałości.

 

Bronzer do konturowania to must have każdej kobiecej kosmetyczki. Tylko dzięki niemu w kilku prostych krokach możemy zmienić wygląd swojej twarzy i nadać jej niezwykle efektownej, subtelnej opalenizny niezależnie od panującej pory roku.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: