5 nowoczesnych projektów domu, które wybudujesz za cenę poniżej 250 tysięcy złotych

  • 25.11.2019, 16:00
  • Grupa Tipmedia
5 nowoczesnych projektów domu, które wybudujesz za cenę poniżej 250 tysięcy…
Budowa własnego domu wcale nie musi oznaczać wydatku rzędu 500 000 zł. Wśród dostępnych projektów możemy znaleźć wiele atrakcyjnych ofert dużo tańszych nieruchomości.

Rosnąca konkurencja na rynku mieszkań deweloperskich oraz nieustanne podwyżki cen materiałów budowlanych sprawiają, że budując własny dom, również szukamy oszczędności. Czy można znaleźć interesujący projekt domu jednorodzinnego za mniej niż 250 tysięcy złotych?

Co cechuje nowoczesne projekty domów?

Najnowsze trendy w budownictwie związane są z energooszczędnością, co jest ważne, jeśli zależy nam na oszczędnościach. Dlatego nawet gdy szukamy rozwiązań, których budżet zamknie się w kwocie 250 tysięcy złotych, warto zainwestować w solidne materiały budowlane, np. wysokiej jakości izolację, która z czasem zwróci się nam w postaci niższych rachunków w okresie grzewczym. Tego typu projekty możemy znaleźć na stronie https://www.domoweklimaty.pl/pl/projekty-domow-nowoczesnych.

Projekt domu

Klasyka w połączeniu z nowoczesnością

Wykańczając upragniony dom, często kierujemy się zasadami minimalizmu, unikając niepraktycznych zdobień lub wymyślnych elementów wykończenia. Nie oznacza to jednak, że nasz nowoczesny dom musi być prostą, pozbawioną fantazji bryłą. Naszą pomysłowość możemy wyrazić, np. projektując elewację. Zastosowanie ciekawych faktur lub niecodziennych kolorów może sprawić, że nasz dom będzie przykuwał uwagę z daleka. Modna elewacja domu jednorodzinnego – które rozwiązania są trwałe i sprawdzą się na lata? Okazuje się, że nie tylko najdroższe możliwości gwarantują solidność – wystarczy odrobina kreatywności, by elewacja była modna i trwała. Projekty domów poniżej 250 tysięcy również mogą zapewnić na oryginalność.

Dobrze wykorzystane poddasze

Jeśli chodzi o budowę domu, Polacy najchętniej decydują się na budynki parterowe z poddaszem użytkowym. Jednak wykorzystanie tej przestrzeni to zupełnie inna kwestia. Często pojedynczy pokój pełni funkcję sypialni dla gości, tymczasem możemy wybrać projekt, który zapewni nam dużo większe możliwości. Komfortowa, a przy tym niedroga może być dodatkowa łazienka. Sporą oszczędnością może być też połączenie garażu z kotłownią, dzięki czemu nie musimy wydzielać dodatkowej przestrzeni na piec lub pompę ciepła. Wybierając optymalny przy ograniczonym budżecie projekt, warto zwrócić też uwagę na takie detale jak głębokość budynku, która wpływa na potrzebną ilość materiałów budowlanych.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: