Kołdra na każde łóżko

  • 25.11.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Kołdra na każde łóżko
Zachowanie dobowego rytmu jest dla naszego organizmu bardzo ważne. Dlatego warto dbać o odpowiednie warunki do odpoczynku. W końcu to wypoczęte ciało i zrelaksowany umysł leżą u podstaw naszej produktywności i odpowiadają za nasze sukcesy. Najważniejszym elementem wypoczynku jest spokojny i zdrowy sen. Warto więc zadbać o to, aby spać w komfortowych warunkach. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniej kołdry. Na rynku można znaleźć kilka rodzajów kołder. Każdy znajdzie więc odpowiednią dla siebie.

Kołdry z wełny

Kołdry wełniane charakteryzują się zobojętnianiem jonów dodatnich, co zapewnia komfort snu na bardzo wysokim poziomie. Dobre właściwości izolacyjne sprawiają, ze kołdra wełniana to świetny wybór na zimowe, mroźne noce. Kołdry z wełna dzielimy na kołdry z wypełnieniem wełnianym i kołdry z okrywą wełnianą. Te drugie dzięki swoim właściwościom leczniczym uważane są za wyroby medyczne (szczególnie zadowolone z ich użytkowania są osoby ze schorzeniami reumatycznymi).

 

Kołdry z pierza

Dzisiejsze kołdry z pierza nawiązują do tradycyjnych rozwiązań. Największą zaletą jest lekkość kołdry, co gwarantuje przyjemny i niezakłócony wypoczynek. W przeciwieństwie do tradycyjnych pierzyn, nowoczesne kołdry z pierza posiadają symetryczne przeszycia oraz system tunelów, co uniemożliwia przemieszczanie się pierza. Zapewnia to odpowiedni kształt kołdry oraz równe na całej powierzchni właściwości izolacyjne. Przewiewność kołdry zwiększa komfort odpoczynku.

 

Kołdry z wypełnieniem silikonowym

Kołdry silikonowe to znak nowoczesności w dziedzinie odpoczynku. Ich cechy charakterystyczne to lekkość, puszystość i trwałość. Kołdry silikonowe dostępne są w wielu wariantach. Najczęściej spotykane to letnie, zimowe oraz całoroczne. Kołdry silikonowe są też najłatwiej dostępne w nietypowych rozmiarach.

 

Jaką kołdrę wybrać?

Wybór kołdry powinien być decyzją przemyślaną, ponieważ istnieją różne rodzaje kołder. Dla alergików najlepszym wyjściem będą kołdry wykonane z naturalnych składników, więc pierze będzie idealnym wyborem. Jeśli cenimy sobie doskonale właściwości izolacyjne bądź mamy problemy reumatyczne, wybór kołdry wełnianej jest strzałem w dziesiątkę. Natomiast jeżeli cenimy sobie trwałość i lekkość lub potrzebujemy kołdry o nietypowych wymiarach, warto przyjrzeć się rozwiązaniem silikonowym i poliestrowym.

 

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: