Dlaczego pożyczki online są dziś bezpieczne?

  • 30.04.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Dlaczego pożyczki online są dziś bezpieczne?
Pożyczki online to szybkie i wygodne rozwiązanie, w ten sposób można uzyskać dodatkowe pieniądze od ręki i to bez wychodzenia z domu. Wniosek pożyczkowy jest rozpatrywany ekspresowo, po pozytywnej weryfikacji, możemy otrzymać gotówkę na wskazane konto bankowe. Polacy coraz częściej decydują się na zaciąganie szybkich pożyczek przez Internet, to zdecydowanie najszybszy sposób finansowania, ale czy aby na pewno bezpieczny?

Szybkie pożyczki zdominowały rynek

Rynek pożyczek online rozwija się niesamowicie szybko, być może stąd rodzą się obawy dotyczące bezpieczeństwa zawierania takich transakcji. Czy pożyczki internetowe są bezpieczne? – tak, jeżeli firma, z którą współpracujemy jest rzetelna. Na rynku finansowym nie brakuje niestety pożyczkodawców, którzy oszukują klientów na przykład poprzez zawyżanie lub ukrywanie opłat. Nie mniej jednak są sposoby na to, aby sprawdzić ich wiarygodność.

Gdzie sprawdzić wiarygodność firmy pożyczkowej?

Każda instytucja pożyczkowa powinna posiadać numer KRS, czyli wpis do Krajowego Rejestru Sądowego, to jawne dane, dlatego informacje na temat danej firmy może uzyskać każdy zainteresowany. Najlepiej skorzystać z KRS online, firmę można zweryfikować na podstawie numeru REGON lub NIP.  Jeżeli nie jesteśmy przekonani o wiarygodności pożyczkodawcy, możemy przejrzeć również listę  ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego, gdzie pojawiają się podmioty podejrzane o popełnienie przestępstwa oraz Rejestr Firm Pożyczkowych skupiający firmy o nieskazitelnej opinii.

Opinie klientów

To, że działalność jest prowadzona legalnie jeszcze niczego nie dowodzi. Najważniejszym źródłem potwierdzającym uczciwość firmy pożyczkowej są opinie klientów, którzy mieli okazję korzystać z usług danego pożyczkodawcy.  Opinie na temat wszystkich pożyczek znajdziesz na opiniujpozyczki.pl, w tym serwisie nie tylko można zapoznać się z rankingiem chwilówek, ale również przejrzeć rekomendacje klientów o firmach oraz poszczególnych produktach finansowych oraz samemu zabrać głos.

 Nie należy się obawiać

Pożyczki online wcale nie są obłożone większym ryzykiem oszustwa, niż pożyczki udzielane bezpośrednio w placówkach. Firmy pożyczkowe oferujące chwilówki przez Internet posiadają bardzo dobre systemy umożliwiające połączenia szyfrowane, mają też podwójne zabezpieczenia. W przypadku transakcji zawieranych na odległość pożyczkodawcy zazwyczaj wymagają wykonania przelewu na symboliczną kwotę celem weryfikacji konta bankowego oraz jego posiadacza. Pamiętajmy, aby przed podpisaniem umowy pożyczkowej bardzo dokładnie zapoznać się z jej treścią oraz kosztami, jakie będziemy zobowiązani pokryć. Na zmianę decyzji mamy 14 dni, warto też mieć świadomość tego, że warunki pożyczki możemy negocjować.

Pozostaje jeszcze jedna bardzo ważna kwestia – musimy mieć pewność, że będziemy w stanie spłacać zaciągnięte zobowiązanie finansowe. W tym celu należy dokładnie przeanalizować swoje wydatki oraz dochody. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy będziemy w stanie spłacać raty w wyznaczonych terminach, lepiej nie decydować się na pożyczkę, gdyż w tym wypadku bardzo łatwo można wpaść w długi.

Grupa Tipmedia
Podziel się: