Urządzamy modną łazienkę. Czego nie może w niej zabraknąć?

  • 26.02.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Urządzamy modną łazienkę. Czego nie może w niej zabraknąć?
W ciągu ostatnich kilku lat łazienki z ciasnych – i często zagraconych – pomieszczeń stały się przytulnymi i jasnymi wnętrzami, w których aż chce się spędzać czas. Jakich sprzętów nie może zabraknąć w funkcjonalnej i stylowej łazience? Co cieszy się obecnie największą popularnością? Zobaczcie, co inwestorom oferują najpopularniejsze sklepy z wyposażeniem wnętrz.

Odwieczny problem inwestorów: prysznic czy wanna?

Małe łazienki Polaków, nawet te w blokach z wielkiej płyty, miały na swoim wyposażeniu wannę. Zazwyczaj zajmowała ona połowę wolnej przestrzeni, stając się zawalidrogą. Dziś nieco powiększyły się nam metraże i możemy pozwolić sobie na wygodną wannę. Sporym powodzeniem wciąż cieszą się wanny narożne, wykorzystujące na przykład przestrzeń pod skosami na poddaszu. W śmielszych projektach utrzymanych na modłę retro pojawiają się również wanny wolnostojące na ozdobnych nóżkach. Wraz z popularyzacją tego rozwiązania ceny poszczególnych modeli znacząco idą w dół.

W tym sezonie dużym powodzeniem cieszą się także kabiny prysznicowe w minimalistycznym stylu. Pozwalają zaoszczędzić miejsca, a także są rozwiązaniem bardziej oszczędnym, gdyż pozwalają ograniczyć zużycie wody. Niski brodzik i całkowicie przeszklone ścianki sprawiają, że łazienka optycznie zyskuje na przestrzeni, sprawiając wrażenie bardziej nowoczesnej. Na ścianie przylegającej do prysznica pojawiają się panele wykonane z płytek do złudzenia przypominających naturalne drewno lub beton architektoniczny. Standardem polskich łazienek staje się już deszczownica, umożliwiająca regulację wypływu wody w kilku różnych trybach.

Na rynku wyposażenia łazienkowego możemy znaleźć też rozwiązanie pośrednie, mianowicie kabiny prysznicowe z wanną. Umożliwiają one korzystanie z obu sposobów dbania o czystość ciała. Są też często wyposażone w opcję hydromasażu i inne funkcje dodatkowe.

 

Sprzęty hi-tech w nowoczesnych łazienkach

Współczesne łazienki są coraz częściej naszpikowane skomplikowaną elektroniką, która ma nam ułatwiać codzienne życie. Mowa tu nie tylko o dotykowych panelach ściennych, dzięki którym regulujemy temperaturę i siłę wycieku wody, ale również o hydromasażu, biczach wodnych i innych udogodnieniach podczas kąpieli. Ciekawym rozwiązaniem w łazienkach są również radia podtynkowe, dzięki którym możemy w pełni zrelaksować się, gdy bierzemy prysznic. Nowoczesna technologia z każdym rokiem będzie obecna w naszych łazienkach coraz silniej – można tak wnioskować, obserwując światowe trendy.

Grupa Tipmedia
Podziel się: