Kredyt 90 tys czy kredyt 60 tys. zł? 3 fakty o kredytach, które warto znać

  • 11.12.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Kredyt 90 tys czy kredyt 60 tys. zł? 3 fakty o kredytach, które warto…
Polacy chętnie biorą kredyty. Na czołówkę wysuwają się kredyty hipoteczne, jednak coraz większy udział w rynku mają kredyty samochodowe i gotówkowe. Do tych ostatnich należy kredyt 90 tys i kredyt 60 tys. zł. To właśnie one zyskują na znaczeniu ze względu na dużą dostępność i atrakcyjne oferty banków.
  1. Podstawowe cechy

  2. Kredyt 90 tys - na co zwrócić uwagę?

  3. Kredyt 60 tys. zł - procedura

 

Kredyt jest produktem zarezerwowanym dla banków, tzn., że nie można go uzyskać w żadnej innej instytucji lub firmie pozabankowej. Przepisy dotyczące kredytów zawarte są w ustawie Prawo bankowe z 1997 roku z późniejszymi zmianami.

 

Podstawowe cechy

 

Niezależnie od rodzaju i kwoty kredytu, produkty te są:

  • zwrotne - kredytobiorca jest zobowiązany do zwrotu całej sumy kredytu powiększonej o odsetki i prowizję banku,

  • pieniężne - kredyt udzielany jest w walucie państwowej lub obcej, nigdy w naturze,

  • odpłatne - bank nalicza odsetki od kredytu, a w wielu przypadkach także prowizję,

  • celowe - kredyt udzielany jest na konkretny cel, który kredytobiorca musi podać kredytodawcy,

  • zabezpieczone - większość banków wymaga zabezpieczenia na wypadek braku spłaty zobowiązania przez kredytobiorcę.

 

Kredyt 90 tys - na co zwrócić uwagę?

 

90 tys zł to relatywnie wysoka suma, dlatego przed zaciągnięciem takiego zobowiązania warto porównać najbardziej atrakcyjne oferty banków. Dzięki temu kredyt 90 tys będzie kredytem bezpiecznym. Porównania można dokonać samodzielnie lub posiłkując się informacjami z internetowych porównywarek i rankingów kredytowych. Banki coraz częściej udostępniają na swoich stronach internetowych darmowe kalkulatory, które pozwalają stworzyć wstępną symulację kredytu na taką sumę. Odsetki od kredytu na 90 tys zł są zróżnicowane, a ich wysokość zależy m.in. od okresu kredytowania. Od niego zależy także wysokość raty.

 

Kredyt 60 tys. zł - procedura

 

Procedura przyznania kredytu na 60 tys zł jest stosunkowo prosta i szybka. Pieniądze można uzyskać czasami tego samego dnia. Żeby otrzymać kredyt 60 tys. zł należy złożyć wniosek kredytowy w wybranym banku. Zwykle trzeba do niego dołączyć inne dokumenty, np. potwierdzenie wysokości osiąganych dochodów lub pisemną zgodę współmałżonka na zaciągnięcie zobowiązania. Na podstawie wniosku następuje ocena zdolności kredytowej osoby składającej wniosek oraz zostaje podjęta decyzja pozytywna lub odmowna. W przypadku decyzji pozytywnej obie strony ustalają warunki umowy oraz podpisują gotową umowę. Środki mogą być wypłacone w gotówce lub przelane na wskazany rachunek bankowy.

Grupa Tipmedia
Podziel się: