Manekin krawiecki – niezbędne informacje

  • 10.12.2018, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Manekin krawiecki – niezbędne informacje
Przed zakupem manekina krawieckiego, warto dowiedzieć się, jaki manekin krawiecki wybrać, czym się one charakteryzują, do czego są potrzebne i gdzie można je zakupić. Dzięki takim informacjom, dokładniej dobierzemy odpowiedni manekin krawiecki.

Cechy manekinów krawieckich

Jak wiadomo, manekin krawiecki służy przede wszystkim pracy krawca w jego zakładzie krawieckim. Dzięki takiemu manekinowi jest o wiele łatwiej uszyć jakąkolwiek odzież. Korpus manekina zbliżony jest wyglądem do korpusu człowieka, a więc można o wiele dokładniej szyć odzież, która będzie noszona przez ludzi. Sam korpus jest najważniejszą częścią manekina krawieckiego. Jest on wykonany ze styropianu, po to, aby krawiec mógł z łatwością wbić w niego szpilkę, oczywiście najpierw przez nałożone na nim ubranie w celu ewentualnych poprawek, czy kontynuacji etapów szycia danej odzieży. Taki korpus powinien być również solidnie wykonany, ponieważ ma on służyć długiej pracy krawca, a więc musi sprostać ciężkiemu zadaniu. Manekin krawiecki cechuje się również tym, że jest on zawsze na nóżce, a najczęściej są to trzy wychodzące z niego stelaże. Podstawa manekina, czyli owa nóżka musi być bardzo stabilna, aby krawiec z łatwością mógł pracować nad ubraniem, które będzie się na nim znajdować. Podsumowując, dobry manekin krawiecki powinien cechować się wytrzymałością, mocnym korpusem i stabilną nóżką. Są to niezbędne elementy, które usprawniają pracę krawca.

Gdzie można zakupić manekina krawieckiego?

Większa ilość osób, przed zakupem woli daną rzecz ujrzeć na własne oczy i dotknąć. Niestety w Polsce sklepów z manekinami krawieckimi jest stosunkowo nie wiele. Oczywiście w dużych miastach, można znaleźć sklep z takimi manekinami, jednakże są to nieliczne miasta. Jeśli nie jest nam po drodze do takiego sklepu, najlepszym rozwiązaniem jest zakup przez internet. W internecie dostępne jest wiele rodzajów manekinów krawieckich, począwszy od tych najbardziej podstawowych i uniwersalnych, skończywszy na tych urozmaiconych i przyozdobionych. Ważne jest również to, aby wybrać manekin z regulowaną nóżką. Pozwoli to odzwierciedlić przykładowy wzrost osoby dla której szyjemy ubranie, tak aby odzież była idealnie dopasowana, jeśli chodzi o długość. Wybór manekina zależy oczywiście od samego krawca, najważniejsze jest jednak, aby był on funkcjonalny i rzetelnie wykonany. Dzięki temu praca krawca w oparciu o manekiny krawieckie będzie o wiele sprawniejsza i przyjemniejsza.

Grupa Tipmedia
Podziel się: