Pływanie - aktywność dla każdego.

  • 30.11.2018, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Pływanie - aktywność dla każdego.
Pływanie jest polecana każdemu, kto w szybki sposób chce poprawić proporcje swojej sylwetki i zwiększyć parametry wydolnościowe swojego organizmu. Woda jest idealnym miejsce na trening, ponieważ nie powoduje kontuzji i świętnie odciąża stawy.

Czy pływanie jest drogie?.
Pływanie nie wymaga kolosalnych nakładów finansowych. W czasie wakacji możemy skorzystać z bezpłatnych kąpielisk, otwartych przy rzekach lub jeziorach. W okresie zimowym możemy z powodzeniem wykupić karnet na krytą pływalnie co pozwoli nam na oszczędność rzędu paru złotych od jednorazowego wejścia. Oprócz wody, aby pływać potrzebujemy stroju kąpielowego, czepka, klapek i okularów. Cena tych wszystkich rzeczy nie jest wygórowana i prawdopodobnie będzie stać każdego na zakup. Miejmy na uwadze że taki zakup jest na kilkanaście lat i trzeba wybrać modele droższe, z których będziemy dłużej czerpać przyjemność.

W jakim wieku na basen.
Pierwszą styczność z innym środowiskiem jakim jest woda najlepiej rozpocząć jak najwcześniej. Dzieci w wieku powyżej pierwszego roku życia mogą oswajać się z wodą pod bacznym okiem rodzica. Na pewno tego typu aktywność pozytywnie wpłynie na rozwój dziecka i późniejsze bardziej zaawansowane manewry w wodzie.

Dzieci w wieku szkolnym mogą uczęszczać na basen związku z korzystnym wpływem na poprawę wydolności organizmu, korekcyjne działanie, integracje z rówieśnikami.

Osoby pełnoletnie i starsze, które uprawiają cykliczne pływanie, z pewnością będą rzadziej chorowały i będą mniej podatne na choroby cywilizacyjny. Zwiększą  możliwości aparatu ruchu i będą zdecydowanie w lepszej kondycji od swoich rówieśników. Ważnym faktem jest to że pływanie nie obciąża stawów, zatem jest bardzo bezpieczną aktywnością polecaną przez lekarzy i fizjoterapeutów.

Korzyści z regularnego pływania:
- poprawa koordynacji ruchowej
- nie obciąża stawów   
- hartuje organizm
- pomaga rozluźnić napięte mięśnie
- zwiększa ruchomość stawów
- wzmacnia mięśnie
- poprawia układ krwionośny i opóźnia wystąpienie zawału serca
- korzystnie wpływa na kręgosłup

ZAPRASZAMY: Szkoła Pływania Aqua Centrum Chełmiec

 

Grupa Tipmedia
Podziel się: