Drewniane czy metalowe meble?

  • 28.11.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Drewniane czy metalowe meble?
Jesteś na etapie urządzania mieszkania lub domu? Pewnie przeglądasz setki zdjęć z Internecie w poszukiwaniu inspiracji i zastanawiasz się, co wybrać – drewniane czy metalowe meble? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury!

Czy aby na pewno z drewna?

Przede wszystkim przy wyborze mebli drewnianych należy zadać sobie pytanie – ile jest w nich prawdziwego drewna? Lite drewno jest bardzo drogie, dlatego meble z niego wykonane nie będą należały do najtańszych. Jeśli meble wykonane są z materiału drewnopodobnego, in cenna będzie znacznie niższa, ale ich, jakość może odbiegać od ideału, chociaż czasami możemy znaleźć naprawdę piękne meble imitujące drewno, które na pierwszy rzut oka nie będą się niczym różnić.

Drewniane meble

Piękne meble wykonane z dębu mogą być piękną ozdobą pokoju. Drewniany stół do jadalni, meble do salony czy rama do łóżka z litego drewna? Możliwości jest naprawdę dużo. Romantyczny salon, prowansalska kuchnia, loftowy gabinet - takie meble będą pasowały do każdego stylu. Pamiętaj jednak, że prawdziwe drewno wymaga pielęgnacji i specjalnego traktowania. Jest bardziej podatne na uszkodzenia, a nieodpowiednio zaimpregnowane może ulec zniszczeniu nawet, jeśli tylko położymy gorący kubek na blacie. Meble drewnopodobne nie będą już się odbarwiać pod wpływem temperatury, ale ich trwałość jest też mniejsza.

Metal

Industrialny wystrój pokoju nie może się obejść bez mebli wykonanych z tego tworzywa. Stalowy regał, stolik do kawy czy krzesła do jadalni prezentują się bardzo stylowo i nowocześnie, nadają charakteru aranżacji, a przy tym są niebywale wytrzymałe. Wyjątkową propozycją są meble wykonane ze stali nierdzewnej wypolerowanej na wysoki połysk z widocznymi spoinami, które powstały w wyniku spawania. To opcja dla osób, które cenią sobie oryginalność i nietuzinkowość.

Idealne połączenie

Wahasz się miedzy meblami wykonanymi z drewna lub stali? Bardzo dobrym pomysłem będzie połączenie oby tworzyw! Stół do jadalni z dębowym blatem i czarnymi stalowymi nogami, będzie wyjątkową ozdobą pomieszczenia. Drewno ociepli wystrój, stal podkreśli industrialny charakter, a w połączeniu np. z betonową podłogą stworzy aranżację z pazurem.

Czas na zakup!

Niezależnie od wyboru, cena takich mebli nie będzie mała. Wpływ ma na to sam materiał, ale też wykonanie i, nie ma co ukrywać, moda. Jeśli podjęliśmy już decyzję, ale okazało się, że nasz budżet nie przewidział takiego wydatku, może przydać się szybka gotówka. Taka pożyczka oferowana przez firmy pozabankowe często może być spłacana w ratach, dzięki czemu możemy zaplanować spłatę w miesięcznych wydatkach, warto zapoznać się z tą ofertą. Szybka gotówka może być dobrym pomysłem, jeśli zależy nam na szybkim zakupie wymarzonych mebli. Należy jednak pamiętać o terminowej spłacie – szybka gotówka funkcjonuje na takich zasadach, jak każda inna pożyczka, należy więc ją uregulować zgodnie z harmonogramem spłaty.

Grupa Tipmedia
Podziel się: