Przeprowadzka do Niemiec. Co oferują firmy przeprowadzkowe?

  • 27.11.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Przeprowadzka do Niemiec. Co oferują firmy przeprowadzkowe?
Przeprowadzenie się do Niemiec może nie wydawać się tak skomplikowaną akcją logistyczną. Jednak i tak wiele osób woli korzystać wtedy z usług specjalistycznych firm przeprowadzkowych. Na jaką pomoc możemy wówczas liczyć?

Firmy przeprowadzkowe zapewniają swoim klientom kompleksową obsługę w ramach przenosin – nie tylko na obszarze jednego kraju, ale również wielu różnych państw. Najbardziej popularne to przeprowadzki na terenie Europy, między innymi do Wielkiej Brytanii, Norwegii, Holandii, a także przeprowadzki do Niemiec.

 

Chociaż Niemcy do kraj sąsiadujący z Polską, to jednak dojazd do celu może zająć nam dość dużo czasu. Również będzie wymagał odpowiedniego planowania, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Jeśli nie mamy zbyt dużo czasu albo wolimy wygodę, w takim razie do dyspozycji mamy również szereg firm przeprowadzkowych, które są gotowe do pomocy. Co mogą nam wtedy zaoferować?

 

Przeprowadzka od A do Z

Firmy przeprowadzkowe dopasowują się do życzeń swoich klientów, aby przeprowadzka była całkowicie udana. Możemy wówczas samodzielnie określić zakres obsługi, która nas interesuje, a także takiej, która będzie w naszym zasięgu finansowym.

 

Najczęściej firmy przeprowadzkowe kojarzą nam się z samym przewiezieniem mienia z jednego punktu do drugiego punktu wskazanego przez klienta. Jednak tak naprawdę zapewniają znacznie szerszą obsługę. Wystarczy spojrzeć na zakres usług oferowanych przez jednego z liderów w branży – firmę Jupiter Przeprowadzki (http://przeprowadzki-niemcy.pl/). Swoich klientów jest w stanie całkowicie wyręczyć w przeprowadzce do innego kraju.

 

W ramach przeprowadzki możemy skorzystać z takich usług jak:

  • dostarczenie materiałów do pakowania – kartonów, folii, taśm, papierów, dlatego klient nie musi kupować ich samodzielnie
  • pakowanie i zabezpieczanie mienia – usługa wykonywana jest przez pracowników firmy przeprowadzkowej, dlatego klient nie musi prowadzić prac własnoręcznie
  • wynoszenie i wnoszenie mienia – pracownicy firmy wyniosą mienie, w tym także gabaryty, a potem umieszczą je w nowym lokum
  • transport – usługa przewozu mienia do celu najkorzystniejszą trasą
  • rozlokowanie mienia – przy wnoszeniu mienia pracownicy mogą też ustawić je tak, aby znalazło się w odpowiednich pomieszczeniach
  • sprzątanie po przeprowadzce – usługa bardzo pomocna wtedy, gdy chcemy zostawić stare lokum w nienagannym stanie
  • magazynowanie mienia – jeśli nie możemy lub nie chcemy przetransportować teraz jakichś przedmiotów, firma przeprowadzkowa może je dla nas zmagazynować
  • utylizacja mienia – gdy nie chcemy jakichś przedmiotów, firma przeprowadzkowa może je za nas zutylizować zgodnie z przepisami prawa

 

To tylko przykładowy zakres usług oferowanych przez firmy przeprowadzkowe, ponieważ możemy również liczyć na pomoc w szerszym zakresie.

 

Warto przy tym zaznaczyć, że firmy przeprowadzkowe posiadają również stosowne polisy ubezpieczeniowe, dlatego są w stanie zapewnić swoim klientom ochronę w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń. Gdy mienie ulegnie uszkodzeniu, wtedy klient może otrzymać odszkodowanie.

 

Ile zapłacimy za przeprowadzkę do Niemiec?

Ceny międzynarodowych usług przeprowadzkowych są różnorodne – usługi wyceniane są indywidualnie, dlatego najlepiej zwrócić się do kilku firm zajmujących się przeprowadzkami. Po przekazaniu szczegółów usługi, w tym miejsca wyjazdu i miejsca docelowego, informacji ilości mienia, będzie można otrzymać szacunkową wycenę.

 

Najczęściej za przeprowadzkę do Niemiec musimy zapłacić od około 1 500 złotych do nawet ponad 5 000 złotych w zależności od dystansu, rodzaju samochodu, liczby pracowników do pomocy, zakresu wybranych usług.

Grupa Tipmedia
Podziel się: