Jak kupić dobre spodnie męskie w dużym rozmiarze?

  • 06.11.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Jak kupić dobre spodnie męskie w dużym rozmiarze?
Rozglądasz się za spodniami męskimi w rozmiarze większym niż standardowy? W sprzedaży znajduje się pełna gama modeli. O czym warto pamiętać podczas ich doboru?

Wyszukanie dobrych ubrań w rozmiarze większym niż XL jest nierzadko bardzo trudne. W sklepach wybór jest ograniczony, co utrudnia poszukiwania odpowiednich modeli.

Nie oznacza to jednak wcale, że znalezienie odpowiedniej odzieży nie jest możliwe. Warto poznać podstawowe zasady, którymi należy kierować się podczas zakupów. O czym powinno się pamiętać podczas poszukiwania idealnych spodni w większym rozmiarze?

Dobre spodnie w większym rozmiarze – czyli jakie?

Chociaż obecnie panowie noszący większe rozmiary odzieży mają przed sobą większą ofertę niż kiedyś, to jednak nadal wielu z nich ma trudności w zakupie modnej, wygodnej, wytrzymałej pary, która będzie dobra na co dzień czy też na ważne okazje.

Dobre spodnie w większym rozmiarze powinny łączyć w sobie atrakcyjny wygląd, powinny być komfortowe, nie powinny krępować ruchów, a także powinny być trwałe, aby nie trzeba było wyrzucać ich już po paru praniach. Powinny również podkreślać atuty sylwetki mężczyzny i maskować jej niedociągnięcia.

W związku z tym pod uwagę trzeba wziąć fason spodni, ich rozmiar, a także materiały, z których są one wykonane. Oczywiście, spodnie dopasowujemy również do okazji, na którą chcemy je nosić.

Fason spodni w dużym rozmiarze – co wybrać?

Spodnie w dużym rozmiarze powinny posiadać fason, który jest w stanie optycznie wyszczuplić sylwetkę i nie będzie jej przytłaczał.

Najlepszym wyborem będą spodnie długie o nogawce lekko zwężanej od kolana w dół – w ten sposób będzie można uzyskać ten właśnie efekt. W przypadku spodni eleganckich dobrym wyborem będzie model z zaprasowanym kantem – pionowa linia powoduje optyczne wyszczuplenie sylwetki.

Mężczyźni noszący większe rozmiary powinni zrezygnować ze spodni z bardzo szerokimi nogawkami, które sprawią, że sylwetka będzie wyglądała na bardzie krępą. Spodnie nie powinny jednak nadmiernie obciskać nóg.

Stan w spodniach o większym rozmiarze powinien być raczej nieco wyższy – biodrówki sprawią, że sylwetka będzie wyglądać mniej atrakcyjnie.

Warto pamiętać o dobrym rozmiarze!

Wielu mężczyzn wybierających spodnie w większym rozmiarze ma także trudności z doborem ich odpowiedniego rozmiaru. Kupowanie spodni o zbyt dużym rozmiarze jest nagminnie popełnianym błędem.

Zbyt duże spodnie wcale nie spowodują, że sylwetka będzie prezentowała się na większą niż jest w rzeczywistości, ale również nie będą tak wygodne jak te w dobrym rozmiarze.

W przypadku zakupów w sklepie stacjonarnym warto więc przymierzyć kilka kolejnych rozmiarów, aby mieć pewność, że wybrany będzie tym najbardziej komfortowym.

Z kolei podczas zakupów internetowych najlepiej zapoznać się dokładnie z tabelą rozmiarów producenta. Jeśli okaże się, że nie trafimy z rozmiarem przy zakupach on-line, w takim przypadku mamy możliwość dokonania zwrotu w terminie 14 dni od momentu otrzymania przesyłki.

Materiał i kolor

Nie zapominajmy także o jeszcze jednej ważnej kwestii, a mianowicie o materiale i kolorze. Najlepszym wyborem są materiały naturalne, nieco grubsze, na przykład czysta bawełna, bawełna z dodatkiem wełny lub niewielką domieszką syntetyków, na przykład nylonu czy poliestru, które poprawiają strukturę tkaniny.

Sprawdzona kolorystyka w przypadku spodni w większych rozmiarach to głównie czerń, ciemna szarość, kolor khaki czy też granatowy. Są najbardziej uniwersalne i można łatwo łączyć je z ubraniami w innych barwach.

Zobacz już teraz spodnie w sklepie ModnyDużyPan.pl – tutaj znajdziesz modne i wygodne modele w rozmiarze aż do 8XL. Zapraszamy na zakupy!

Grupa Tipmedia
Podziel się: