Whisky z colą, wodą czy lodem? Jak pić ten trunek

  • 31.10.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Whisky z colą, wodą czy lodem? Jak pić ten trunek
W Polsce kultura picia whisky dopiero raczkuje. W związku z powyższym nie do końca wiemy, jak i kiedy należy spożywać ten trunek. Na szczęście nie musisz już dalej szukać informacji na ten temat. Prezentujemy ci kompendium wiedzy w poniższym tekście.

Skąd w Polsce whisky?

Alkoholem mocnym, jaki jest najczęściej spożywany w naszym kraju wciąż jest wódka. Pijemy ją przy najróżniejszych okazjach i w różnym gronie osób. Powód jest prosty – wódka na naszych ziemiach jest już od początków XVII wieku. Setki lat jej destylowania sprawiły, że zajmuje centralne miejsce wśród alkoholi wysokoprocentowych. A co z whisky? W Polsce nie istnieje żadna tradycja picia „rudej na myszach”. Powiemy nawet więcej, boom na whisky rozpoczął się dopiero kilka lat temu. Powodem braku „szkockiej” na naszych stołach była jej cena. Wódkę mogliśmy kupić za mniej niż 20 złotych. Cena butelki whisky zaczynała się od 30-40 złotych. Jednak przez lata zasobność naszych portfeli znacząco się zwiększyła i dziś możemy sobie pozwolić na nieco lepsze gatunkowo trunki. Większość whisky, jaka przyjeżdża do naszego kraju pochodzi ze Szkocji. Choć zdecydowanie najbardziej znaną marką jest whisky amerykańska – Jack Daniels.

Whisky z colą czy lodem? Jak ją pić?

Możliwości picia whisky jest naprawdę sporo. Jej koneserzy wyznają jednak tylko jeden sposób – whisky z lodem lub wodą. Picie tego trunku w każdy inny sposób jest dla nich swego rodzaju profanacją. Jednak ty nie musisz podzielać tej opinii. Gros ludzi pije whisky z napojem typu cola. Nie każdy z nas lubi smak tego alkoholu, a picie whisky z kieliszków to zdecydowanie słaby pomysł. Whisky może również stanowić bazę do różnego rodzaju drinków. Może również być dodatkiem do drinków na bazie innych alkoholi. W sieci bez trudu znajdziesz przepisy z whisky w roli głównej.

Gdzie kupić dobrą whisky?

Wiesz już, jak pić whisky (tak, jak lubisz), teraz czas ją znaleźć. Rodzajów whisky jest bardzo, bardzo dużo. Zobacz na tej stronie whisky z całego świata. Szkocka, irlandzka, amerykańska, japońska oraz, mniej popularne, polska, francuska czy kanadyjska. Whisky bez trudu znajdziemy w każdym sklepie spożywczym – im jest on większy, tym większy wybór. Jednak z pewnością najlepiej szukać jej w sieci. Jeżeli zależy nam na oryginalnej i mało popularnej whisky, internet stoi przed nami otworem. Wystarczy znaleźć sklep internetowy z whisky i wymarzony trunek sam trafi do naszego koszyka. Wchodząc w kolejne karty sklepu, odkryjemy wcześniej niespotykane i ciekawe alkohole.

Grupa Tipmedia
Podziel się: