Koszula dla małego eleganta - jak dobrać materiał koszuli?

  • 04.10.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Koszula dla małego eleganta - jak dobrać materiał koszuli?
Przedstawiamy mini przegląd różnych rodzajów tkanin powszechnie stosowanych w koszulach. Rozumiejąc różnice między nimi, możesz być pewien, że znajdziesz idealną koszulę dopasowaną do potrzeb Twojego małego eleganta.

Materiał koszul #1 popelin

 

To ściśle tkana tkanina o bardzo prostym splocie i bardzo małym połysku, co czyni ją miłą w dotyku.Koszule uszyte z tej tkaniny są świetne dla chłopców, którzy nie mogą usiedzieć w jednym miejscu. Są to na ogół koszule:

 

  • cieńsze,

  • lżejsze.

 

Ale uwaga – takie koszule popelinowe mogą też być bardziej podatne na zgniecenie.

 

Materiał koszul #2 bawełna

 

Koszule z bawełny są łatwo rozpoznawalne, ponieważ będą miały zwykle skośny splot lub teksturę. Prawie zawsze też będą odrobinę połyskliwe, choć stopień połysku może zależeć od:

 

  • użytego splotu,

  • koloru,

  • samej bawełny.

 

Plusem dla mam elegantów jest to, iż ten materiał jest stosunkowo łatwy do prasowania i odporny na gniecenie.

 

Materiał koszul #3 Pinpoint

 

Ten materiał używa delikatniejszej przędzy i bardziej zwartego splotu. Jest bardziej formalny niż powyższe tkaniny – dlatego nadaje się na uroczystości o bardziej podniosłym charakterze, jak pasowanie na ucznia czy zakończenie roku szkolnego. Koszule z tej tkaniny na ogół nie są przezroczyste i są nieco bardziej cięższe i grubsze niż te z bawełny. Ze względu na ich cięższą budowę, są jednak dość wytrzymałymi tkaninami, dlatego nadają się nawet dla małych urwisów.

 

Materiał koszul #4 Chambray

 

To tkanina o prostym splocie. Oznacza to, że ma podobną konstrukcję co wiele innych, chociaż zwykle jest wytwarzana z cięższej przędzy, co pozwala jej uzyskać atrakcyjny wygląd. Ogólnie rzecz biorąc z racji znajdujących się w niej białych nici tkanina ma niespójny kolor. Takie koszule dla chłopców nadają się do noszenia na co dzień.

 

Jeśli chcesz odkryć jeszcze więcej koszulowych inspiracji dla swojego malucha - manwoman.co to odpowiednie miejsce do zdobywania wiedzy na ten temat, jak również bezpośredniego przejrzenia gotowych inspiracji. Czego się nie robi dla młodego eleganta!

Grupa Tipmedia
Podziel się: